ROKETSAN Personel Alımı için süreç başladı. Geçtiğimiz günlerde 1000 Personel Alımı yapılacağını bildiren ROKETSAN bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve birimlerde olmak üzere Personel alımı gerçekleştirilecek. Peki alım yapılacak kontenjanlar hangileridir? Şartları nelerdir? Detayları paylaşıyoruz.

ROKETSAN 1000 Personel Alacak!

2023 Aralık Ayında yapılan açıklama ile ROKETSAN bünyesine 1000 kişilik istihdam sağlanacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda ilgili açıklama AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan tarafından yapıldı. Açıklaması ise:

Dün Gazi Meclisimizde Kırıkkale Roketsan Projesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn.Cevdet Yılmaz'a 2 soru sormuştuk. Sorduğumuz sorulara cevaben; "Kırıkkale Roketsan Projesi 2024 yılı ikinci yarısında kademeli olarak faaliyete başlayacak.

Istihdam da öncelik Kırıkkale'li gençlerimiz olmak üzere ilk etapta 1000 personel istihdam edilecek ve personel sayısı tesisin faaliyetleri ile orantılı bir şekilde katlanarak artacak…"

Kırıkkale'mizin geleceği,ekonomisi ve istihdamı için hayati önem taşıyan bu yatırımın Kırıkkale'mize kazandırılmasında çok büyük emekleri olan başta Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı'ya, 27. Dönem Milletvekilimiz Adalet Bakan Yardımcımız Ramazan Can'a, dönem Valimiz Yunus Sezer'e ve Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan'a hasseten teşekkür ediyorum.

Başvuru Alınacak Kontenjanlar Nelerdir?

  • Üretim Teknisyeni,
  • Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi,
  • İtfaiye Görevlisi,

Gibi kadrolarda Kırıkkale Tesisi ihtiyaçları kapsamında istihdam edilmek üzere aşağıda yer alan niteliklere sahip ve ilgili görev tanımıyla çalışacak takım arkadaşları aranmaktadır.

Öte yandan Alım yapılacak diğer kadrolar ise:

Savunma sektöründe öncü olan firmamızda görevlendirilmek üzere aşağıda yer alan niteliklere sahip ve ilgili görev tanımıyla çalışacak takım arkadaşları

  • Uçuş Mekaniği Mühendisi,
  • Enerji, Güç ve Tahrik Sistemleri Tasarım Mühendisi,
  • Tedarik Zinciri Mühendisi,
  • Bilgi Güvenliği Yönetimi Mühendisi,
  • Mekanik Tasarım Mühendisi,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların öncelikle Genel nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı olarak alanına göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak gereklidir.

Diğer mesleki şartlara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

ROKETSAN İtfaiye Görevlisi Alımı Yapıyor! KPSS YOK ROKETSAN İtfaiye Görevlisi Alımı Yapıyor! KPSS YOK

ROKETSAN Güvenlik Görevlisi Alımı - Tecrübeli Tecrübesiz ROKETSAN Güvenlik Görevlisi Alımı - Tecrübeli Tecrübesiz

ROKETSAN Teknisyen Alımı İş Başvurusu Başladı ROKETSAN Teknisyen Alımı İş Başvurusu Başladı

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

ROKETSAN Personel alımı başvuruları farklı platformlara gerçekleştirilecek. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıları kullanarak başvurularınızı her zaman yapabilirsiniz.

Kırıkkale Tesisi Başvuru Ekranı: https://www.kariyer.net/firma-profil/roketsan-roket-san-ve-tic-a-s-5636-30519

Diğer meslekler İçin Başvuru Ekranı: https://www.linkedin.com/jobs/search/?currentJobId=3836857523&keywords=roketsan

Kaynak: İşin Olsa