Resmi Gazetede önemli değişiklik kararı yayımlandı. 2 Temmuz 2024 tarihi ile yayımlanmış olan Resmi gazete atama kararlarına göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına yeni isimler atandı.

Çevre Bakanlığına Murat KURUM Atandı!

Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan Murak Kurum tekrar görevine döndü. Bu kapsamda Resmi Gazete kararına göre " Mehmet ÖZHASEKİ'den boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Murat KURUM " atanmıştır.

Sağlık Bakanlığına Flaş Atama:

Eski Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA yerine Sağlık Bakanlığına yeni bir isim atandı. Bu yönde " Fahrettin KOCA'dan boşalan Sağlık Bakanlığına Kemal MEMİŞOĞLU " atanmıştır.

Kemal Memişoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, aslen Rizeli olup 1966 yılında Trabzon'da doğmuştur. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1995 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanlığını tamamlamıştır.

1996-1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 1999-2000 yılları arasında Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde çalışmıştır. 2000-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Başasistanlık yapmıştır. 2002 yılı sonunda PTT Hastanesi'ne Başhekim olarak atanmıştır. 2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti, 2016 yılında ise Genel Cerrahi Profesörü unvanını almıştır.

Başhekimlikten İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne

2007 yılında Beykent Üniversitesi'nde başladığı Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında tamamlamıştır. 2002-2012 yılları arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekimlik yapmıştır. 2 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak atanmıştır. Mayıs 2014 - Ekim 2016 tarihleri arasında aynı birliğin Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür. 6 Ekim 2016 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak atanmıştır.

Prof. Dr. Memişoğlu'nun ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.