KPSS şartsız personel alımı yapacak olan PTT için başvurulara istek oldukça fazla. PTT gişelerinde uzun kuyruklar oluşturan adaylar sınav başvurusu heyecanı içerisinde. Zaman zaman başvuru sisteminin kilitlendiği, hata ekranı verdiğini ve hatta PTT'de işlem yapılan sistemde bile sistemsel problemler yaşandığı da gelen bilgiler arasında.

PTT Personel Alımı Ne Zaman?

5 yıldır Personel alımı yapmayan PTT için yeni ilan bekleniyor. PTT bünyesinde oldukça fazla kişinin emekli olması sonrasına bünyesinde oluşan boşluğu doldurmak amacı ile PTT Personel alımı gerçekleştirecek. Henüz net tarih verilmese de başvuru için gün yaklaştı. Haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA

Formu doldurup PTT memuruna teslim ettikten sonra PTT'nin hesabına sınav ücretini ödemeniz gerekli.

Ücreti ödedikten sonra gişe memuru size ödeme yaptığınıza dair kağıt verecek. Eğer kağıdınızı aldıysanız artık yapmanız gereken internet üzerinden başvuracağınız bölümü seçmek.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Adayların merak ettiği sorular arasında yer alan ilk soru ise başvuruların nasıl yapılacağı yer alıyor. İşinOlsa.com ekibi olarak tüm detayları ile adım adım anlatacağız.

Öncelikle PTT şubelerinden herhangi birisine giderek sınav başvurusunda bulunmak istediğinizi söylemeniz gerekmekte. Gişe memuru size bir form verecek ve doldurmanızı isteyecek. Adayların yoğun başvurusundan dolayı şubedeki diğer işlerin aksamaması için bazı şubeler örnek form doldurma şeklini gelen adaylar için müsait bir yere asarak adaylara yardımcı olmakta. Ancak biz sizler için bu örnek forma ulaştık ve nasıl doldurulacağını paylaşıyoruz.

İlgili adresine girip T.C kimlik numaranız, seri numaranız ve seri kodunuz ile güvenlik kodunu girerek, başvuru sayfasına girebilirsiniz.

Ardından başvuru için sizden istenen bilgilerinizi girip bölümünüzü seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. (sadece 1 bölümden başvuru yapabileceğinizi unutmayın.)

Başvurunuzun tamamlandığına dair ekranda yazı gördüyseniz ve sayfadaki başvurunuza dair biilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettiyseniz sorun yok demektir. Başvurunuz hayırlı olsun.

İŞİNOLSA.COM - ÖZEL HABER - İZİNSİZ KULLANILAMAZ !