Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alımı İlanı Ne Zaman Açıklanacak Açıklaması Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye genelindeki hastanelere sağlık personeli ve diğer kadrolarda personel alımı ne zaman yapılacak? İlanlar ne zaman açıklanacak konusunda bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama haberde.

Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alımı İlanı Ne Zaman Açıklanacak Açıklaması Geldi!

Son haftalarda kamu kurumlarına Bakanlıklara ve taşra birimlerine çok sayıda personel alımı müjdeleri geldi. Bunlardan bir tanesi Adalet Bakanlığından geldi. İnfaz ve Koruma Memuru, İcra Müdür yardımcısı, Hakim ve Cumhuriyet Savcısı, Zabıt Katibi kadrolarında toplamda 10 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. 1100 İcra Müdürü alımı başvuruları ile hakimlik alımlarının detayları belli oldu. Diğer kadrolardaki alımlar için yakın zaman da ilanlar bekleniyor.

Sağlık Bakanlığının Türkiye genelindeki yeni açılan hastanelere ve sağlık birimlerine yeni personel alımları devam ediyor. Bakan Koca bu konuda yeni bir açıklama daha yaptı. 

YENİ AÇILACAK HASTANELERE PERSONEL ALIMI;

Bakan Koca'ya basın mensuplarının sorduğu sorulardan bir tanesi de atama bekleyen sağlıkçıların durumu soruldu. Yeni hastanelerin personel alımlarının önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde belli olacağı açıkladı. Açıklamada hangi kadrolarda ne kadar sağlıkçı alımı olacağı da belli olacak. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER