Bekçi Alımında İkamet Şartı Netleşti (2019 Yılı 1’nci Dönem)

2019 bekçi alımı için yerine getirilmesi gereken en önemli şartlardan birisi olan ikamet şartı ile ilgili duyuru yapıldı. Polis akademisi (PA) tarafından yapılan duyurunun detayları.

Bekçi Alımında İkamet Şartı Netleşti (2019 Yılı 1’nci Dönem)

Bekçi alımı ile ilgili en çok merak edilen ve netlik kazanması istenen şartlardan birisi olarak ikamet şartı konusunda açıklama yapıldı. Bu kapsamda çarşı ve mahalle bekçisi olabilmek için yerine getirilmesi gereken ikamet şartı ile ilgili net ifadelere yer verildi.

Bekçi Alımı için İkamet Şartı

Çarşı ya da mahalle bekçisi olmak isteyen adayların yerine getirmesi gereken ikamet şartı en az son 1 yıl içerisinde başvuru yapılan yerde ikamet ediyor olunması olarak açıkladı.

Yapılan duyuruda erkek adayların başvuru yaptığı il sınırları içerisinde son 1 yıl içerisinde ikamet ediyor olması gerektiği ve askerlik, öğrenim ya da tedavi gibi kabul edilebilir sebepler nedeniyle ilgili bölgede yer almayan adaylara imtiyaz tanınacağı belirtildi. Bu kapsamda neden o ilde ikamet edilmediğini açıklayabilecek nitelikte bir duruma da açık kapı bırakılmış oldu.

Bekçilik Başvuru Ücreti Ne Zaman Yatırılmalı

Bilindiği gibi bekçi olabilmek için aranan şartlardan birisi de bekçilik sınavı. Bu kapsamda sınava başvuru yapacak adayların 2019 bekçi alımı sürecine dahil olabilmek için gireceği sınava başvuru yapması gerekiyor. Ön başvuru süreci henüz başlamadığı için bekçilerin sınav ücretini yatırması için duyuruları takip etmesi gerekiyor. Başvuru tarihlerini kaçırmamak için isinolsa.com’u takip etmeye devam etmeniz iyi olacaktır. Ön başvurular başladığında gerekli duyuru yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 16:32

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 13 ay Önce

askerlik şartının esnetilmesini istiyoruz lütfen bize müjdeli haberi verin bedelli başvurusu yaptık celp donemimiz ileri tarihe atıldı biz istemedik ki celp donemimiz ileri tarihe atılsın lütfen askerlik şartını esnetin

Sercan
Sercan - 12 ay Önce

20 yıl oturdugun adres aynı bir ay değişiklik oldu ne olur

Yılmaz günay
Yılmaz günay - 12 ay Önce

Lütfen Askerlik Şart ı Kalksın

calipso
calipso - 12 ay Önce

hem bedelli yapicaksin vatan borcunu parayla odeyecen hemde bizim girme sansimizi azaltican ne alaa askerlik şartı esnetilsinmis

Sibel
Sibel - 12 ay Önce

Diyarbakir ilinde de bayan alimi olsun bizlerd vatanimizi milletimizi koruyup kolayalim ve kurumlarda girislerde kontrollerde bayan ust bas arama bizlerede ihtiyac duyuluyor

hakan
hakan - 11 ay Önce

2015 de difer adres olarak canakkalee biga ya bir adrese aldirmistim ogrenciydik ev tutmustuk sonra 6 ay falan kaldik even tasinip okkulu birakip fekrar akhisara geldim ama ikamergahimi aldirmadim dun gittivimde evrak cikardigimda 2019 da yine akhisar gozuktu diger adres yani 2 adres beni orda elermi