Roketsan Farklı Mezuniyet Şartları ile Alım Yapıyor

Roketsan Farklı Mezuniyet Şartları ile Alım Yapıyor.Başvuru şartlarının neler olduğunu ve nereden başvuru yapabileceğini öğrenebilirsiniz.

Roketsan Farklı Mezuniyet Şartları ile Alım Yapıyor

Mayıs ayı sonlarına doğru kamu alımlarında da bir hızlanma göze çarpıyor. Roketsan tarafından yapılan alım ilanı ile en az lise mezuniyeti olmak şartı ile farklı mezuniyet derecelerine sahip tekniker ve mühendis alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Roketsan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada lise be ön lisans mezunu olan adaylar tekniker kadrolarına, lisans mezunu olan adaylar ise mühendislik kadrolarına yerleştirilecek.

Kadroların Detaylı Dağılımı

Teknikerlik için belirlenen kadrolarda adaylar, elektrik elektronik kimya teknolojisi makine makina ve resim konstrüksiyon torna tesviye metal işleri ile birlikte elektrik elektronik, kimya, makine, makine ressamlığı, mekatronik metalurji alanlarında istihdam edilecektir. Mühendislik kadrolarına ise fizik, bilgisayar, havacılık uzay, sistem, endüstri, metalurji ve malzeme, endüstri, makine, mekatronik, kimya, elektrik elektronik, satınalma, proje yönetimi mühendisi alanlarında iş imkânı tanınacaktır.

Aralık 2019’a kadar sürecek olan alımlarda her kadro için ayrı bir başvuru kılavuzu bulunmakta olup adayların bu kılavuza göre başvuru yapmaları istenmektedir. Kadrolara ilişkin genel şartlarda ise:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • En az lise mezunu olmak,
  • Kamu haklarında mahrum olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, muaf olmak,
  • Kadroya göre ilgili meslek lisesi, ön lisans ve lisans bölümlerinden mezun olmak şartları yer almaktadır.

Her kadroya ayrı ayrı ilan edilen kılavuza ulaşmak ve başvuru yapmak için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

https://ik.roketsan.com.tr

YORUM EKLE