AÇSHB 1000 ASDEP Alımı İçin Önemli Gelişme!

AÇSHB 1000 asdep personeli alımları ilanı için önemli bir gelişme! Çalışma Bakanlığı'ndan bir duyuru! sözlü sınav yerleri açıklandı! 2020 yılında Aile Sosyal destek personeli alımı yapılacak mı?

AÇSHB 1000 ASDEP Alımı İçin Önemli Gelişme!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 Asdep personel alımı için önemli bir gelişme yaşandı. Dünya genelinde pandemi olarak ilan edilen korana virüsün Türkiye'de ilk olarak 11 Mart tarihinde görmesi üzerine kamuda iptal edilen sözlü sınavlardan bir tanesi de Çalışma Bakanlığı'nın 1000 kişilik asdep personeli alımları olmuştu. Bakanlığın açıkladığı duyuruya göre 16 Mart 2020 tarihinden itibaren sözlü sınavı yapılacaktı, fakat korana virüsün yayılmasına engel olmak amacıyla alınan tedbirlerden bir tanesi de  sözü sınavları, uygulama sınavları ile ÖSYM MEB tarafından mart nisan mayıs aylarında gerçekleştirilen sınavlar için oldu.

SÖZLÜ SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!

Aile Sosyal destek personeli alımlarının mülakat tarihleri 15 Haziran 2020 tarihi ile 14 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılmasına karar verildi. Adayların sözlü sınava giriş yapabilmeleri için belirten tarih ve saat aralığında kimlik belgeleri ile belirtilen adreslerde bulunmaları gerekmektedir. Sınav başvuru formunu doldurularak beyan formu sözlü sınavına geldiklerine adayların teslim etmeleri istenmektedir. Sözlü sınav giriş belgeleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel gelen Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi olan //personel.ailevecalisma.gov.tr/Account/Login?ReturnUrl=%2f Adresi üzerinden elektronik posta ve şifre ile login butonuna basarak giriş yapmaları ve çıktı almaları istenilmektedir.

YENİ İLAN AÇIKLANACAK MI?

2020 yılında yeni asdep personeli alımı yapılıp yapılmayacağı adaylar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bilindiği gibi 1000 kişilik alandaki sözlü sınav ve adayların atanma süreci uzatıldığında an Temmuz ayının 14'ünde bitecek olan sınavların ardında adayların sözlü sınav sonuçlarını açıklaması sınav sonuçlarına itiraz süresi evrak teslimlerinin gerçekleştirilmesi atandıkları kurum tarafından adayların başlatılması işlemleri, yıl sonuna kadar bulunması beklenmektedir. Ancak bu alanların tamamlanmasından sonra Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından açıklanacak olan kadrolarının nispetinde alımların gerçekleşmesi beklenmektedir. Yeni ilan açıklanıp açıklanmayacak konusunda resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 00:38
YORUM EKLE