Pamukkale Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 21 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanı ile Pamukkale Üniversitesi  bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 154 Sözleşmeli Personel alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar KPSS Puanı ile alınmak üzere Mülakatsız Personel alımı yapılacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 6 Teknisyen, 35 Destek Personeli, 1 Bahçe Bakım, 25 Hasta Bakım, 9 Basit Bakım Onarım, 

Ön Lisans Mezunu: 1 Laborant, 18 Sağlık Teknikeri, 1 Tekniker, 3 Büro Personeli, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Lisans Mezunu: 30 Hemşire, 3 Fizyoterapist, 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 Sağlık Fizikçisi, 1 Spor Uzmanı, 2 Mühendis, 3 Büro Personeli, 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru için Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Pamukkale Üniversitesi personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Pamukkale Üniversitesi  personel alımı için KPSS şartı aranacak. Bu yönde 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mesleğe Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Pamukkale Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu yönde başvurular sadece şahsen yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 21 Aralık 2023 - 4 Ocak 2023

İLANIN TAM METNİ