Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı bünyesine memur alımı için ilan yayımladı. Farklı gruplarda olmak üzere 7 Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda ÖSYM Alımları için adaylardan KPSS puanı aranacak. Bu kapsamda alım yapılacak alımlar ve kontenjan dağılımlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Uzman Yardımcısı Alımı Kontenjan Dağılımı:

ÖSYM bünyesine toplamda 7 kişilik kadro ile Uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda kontenjan dağılımı ise;

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

ÖSYM memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurlar kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar ranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan puan türlerine göre en az birinden asgari 65 puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar, en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 19 Aralık 2023 - 2 Ocak 2024

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr