Ölçme, Seçme ve yerleştirme merkezi Başkanlığı başvuru kılavuzu yayımladı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Sayıştay Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 25 kişilik boş kadro ile Denetçi Yardımcısı Adayı alımı yapılacak. Alımlar " Eleme Yazılı ve Mülakat " ile gerçekleştirilecektir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar ÖSYM üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

KPSS siz Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sayıştay Başkanlığı memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel olarak ise;

  • Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular),
  • Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak,
  • Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak,

Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!

ÖSYM 19 Temmuz 2023 tarihi ile yayımladığı duyuruya göre Sayıştay Başkanlığı Denetçi Yardımcısı alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Bu kapsamda ÖSYM'den gelmiş olan duyuru:

2023 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı (2023-Sayıştay Eleme), 3 Eylül 2023 tarihinde Ankara’da uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 19-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını 19 Temmuz 2023 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan da yapabilecektir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2023-Sayıştay Eleme Kılavuzu’nda yer almaktadır. Adaylar Kılavuz’a aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir. Sınava başvuracak adayların Kılavuz’u dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Tercih Süreci Başladı!

Yukarda ÖSYM'dengelmiş olan duyuruda da göreceğiniz gibi tercihler Bugün ( 19 Temmuz 2023 ) itibari ile başlamıştır. Adaylar en geç 25 Temmuz 2023 tarihine kadar başvuru yapmaları gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

ÖSYM TERCİH KILAVUZU

Editör: TE Bilisim