Ön Lisans mezunu memur alımı için başvurular başladı. Türkiye Geneli Bakanlıklar, Belediyeler ve Kamu kurumları bünyelerine KPSSP93 puan türü ile en az 50 KPSS Puanı ile binlerce memur alacak. 

Ön Lisans Mezunu Hangi Kadrolarda Memur Alınacak? 

Türkiye genelindeki bakanlıklar, belediyeler ve kamu kurumları, ön lisans mezunu adayları için KPSSP93 puan türü ile en az 50 KPSS puanı şartıyla binlerce memur alımı yapacak. Bu alımlar çeşitli kadroları kapsayarak geniş bir yelpazede istihdam olanağı sunmaktadır. İşte ön lisans mezunlarının başvurabileceği bazı kadrolar:

 • Büro Personeli,
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • Zabıta Memuru,
 • Tekniker,
 • VHKİ,
 • Evlendirme Memuru,
 • Mal Sorumlusu,
 • Düz Memur,
 • Hesap Sorumlusu,
 • Maaş Mutemeti,

Mesleğe Göre Sorumluluklar Nedir?

1. Büro Personeli:

 • İdari işlerde ve ofis yönetiminde görev alacak olan büro personeli, kurum içinde koordinasyonu sağlamak ve idari süreçleri düzenlemekle sorumlu olacaktır.

2. Koruma ve Güvenlik Görevlisi:

 • Kamu binalarında, kurum tesislerinde veya belediyelerde güvenliği sağlamak amacıyla çalışacak olan koruma ve güvenlik görevlileri, giriş-çıkış kontrolleri yaparak güvenliği sağlar.

3. Zabıta Memuru:

 • Şehir ve belediye düzenini sağlamak, trafik kurallarını denetlemek ve halkın güvenliğini temin etmek üzere görev alan zabıta memurları, şehir içinde geniş bir yetkiyle çalışır.

4. Tekniker:

 • Teknik alanda bilgi ve beceriye sahip olan ön lisans mezunları, kurumların teknik ihtiyaçlarını karşılamak üzere tekniker olarak görev alabilirler.

5. VHKİ (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni):

 • Veri hazırlama ve kontrol işlemlerini yürüten VHKİ'ler, belirli bir uzmanlık alanında bilgi sahibi olarak veri tabanlarını yönetir ve günceller.

6. Evlendirme Memuru:

 • Belediyelerde görev alan evlendirme memurları, evlilik işlemlerini yürütür, evrakları kontrol eder ve resmi nikah törenlerini gerçekleştirir.

7. Mal Sorumlusu:

 • Kamu kurumlarında malzeme ve envanter yönetimiyle ilgilenen mal sorumluları, stok takibi, sipariş ve tedarik işlemlerini yürütürler.

8. Düz Memur:

 • Genel idari işlerde görev alan düz memurlar, belirli bir uzmanlık alanı olmadan genel ofis işlerini ve idari görevleri yerine getirirler.

9. Hesap Sorumlusu:

 • Finans ve muhasebe alanında görev alan hesap sorumluları, bütçe takibi, fatura işlemleri ve mali raporlamalar gibi işlemleri yönetirler.

10. Maaş Mutemeti:

- Personel maaşları ve özlük işlemleriyle ilgilenen maaş mutemetleri, personel bilgilerini günceller ve maaş ödemelerini takip ederler.

Bu kadrolar, ön lisans mezunlarının çeşitli alanlarda istihdam edilmelerine olanak tanır. Başvuru sürecinde adayların KPSSP93 puan türüne ve genel KPSS puanına dikkat etmeleri önemlidir. İlgili bakanlıkların, belediyelerin ve kamu kurumlarının resmi internet siteleri üzerinden duyurulan alım ilanları ve başvuru koşulları takip edilmelidir. Unutulmamalıdır ki, bu fırsatlar ön lisans mezunlarının kariyerlerine yeni bir ivme kazandırma ve kamu sektöründe görev alma şansı sunmaktadır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Ön Lisans mezunu adayların memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak.

KPSS Puan Şartı nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 50, 55, 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularını sadece belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları dahilinde yapacak. Başvurular Online vea şahsen yapılıyor. Son başvuru tarihine kadar başvurularınızı gerçekleştirmeniz gereklidir.

GÜNCEL KAMU İLANLARI BURADA

YENİ İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncel Ön Lisans Memur Alımı İlanları:

KPSS 2024/3 Tercih Kılavuzu İle MEB 695 Personel Alımı KPSS 2024/3 Tercih Kılavuzu İle MEB 695 Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı 328 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Ticaret Bakanlığı 328 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Amasya Üniversitesi 14 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor Amasya Üniversitesi 14 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Ege Üniversitesi 46 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! Sonuçlar? Ege Üniversitesi 46 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! Sonuçlar?

Diyanet ( DİB ) 41 Personel Alımı Sonuçları Açıklandı ( Temizlik ve Güvenlik ) Diyanet ( DİB ) 41 Personel Alımı Sonuçları Açıklandı ( Temizlik ve Güvenlik )

Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS? Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS?

Meram Belediyesi Ön Lisans mezunu 10 Zabıta Memuru Alımı İlanı Meram Belediyesi Ön Lisans mezunu 10 Zabıta Memuru Alımı İlanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 73 Zabıta Memuru Alımı Sona Eriyor Antalya Büyükşehir Belediyesi 73 Zabıta Memuru Alımı Sona Eriyor

MSB ve Genelkurmay 190 Memur Alımı Sona Eriyor - En Az Lise MSB ve Genelkurmay 190 Memur Alımı Sona Eriyor - En Az Lise

Belediye 55 KPSS İle Memur ve Personel Alımı ( İnlice Belediyesi ) Belediye 55 KPSS İle Memur ve Personel Alımı ( İnlice Belediyesi )

Karaisalı Belediyesi 55 KPSS İle Memur Alımı Karaisalı Belediyesi 55 KPSS İle Memur Alımı

Sultangazi Belediyesi 30 Zabıta Alımı Sonuç ve Taban KPSS Kaç Olur? Sultangazi Belediyesi 30 Zabıta Alımı Sonuç ve Taban KPSS Kaç Olur?

İskilip Belediyesi 55 KPSS İle Memur ve Zabıta Alımı 2024 İskilip Belediyesi 55 KPSS İle Memur ve Zabıta Alımı 2024