Nükleer Düzenleme Kurumu memur personel alımı için 28 Aralık 2023 tarihi ile ilan yayımladı. Bu kapsamda NDK Merkez Teşkilatında görevlendirmek üzere Uzman yardımcısı, Mütercim, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı ilanı yayımladı. Söz konusu ilana göre NDK Memur Personel alımları KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek. İlan detayları haberde.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

NDK bünyesine toplamda 16 memur personel alacağını bildirdi. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre NDK alımları:

  • 10 Uzman Yardımcısı,
  • 1 Mütercim,
  • 5 Veri hazırlama ve Kontrol İşletmeni,

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

NDK alımları için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi adayların en az 70 veya 80 puan almış olmaları gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

1 Ocak 2024 tarihi itibari ile 35 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

NDK memur Personel alımında başvurular Ocak ayı içerisinde alınacak. Sadece online yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 8 - 22 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ BURADA