Muğla Büyükşehir Belediyesi Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta memuru ve itfaiye Eri yönetmeliği kapsamında Memur Alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak kadrolar ve Mezuniyete Göre kontenjanlar hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

75 Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi 75 kişilik kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde;

  • 60 Zabıta Memuru,
  • 15 İtfaiye Eri,

alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur alımı için adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Lise için p94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmak gereklidir. 

Zabıta Memuru İtfaiye Eri Özel Şartları nedir?

Adaylardan Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, En az B Sınıfı ve C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgili Belediye Memur alımı için adaylar başvurularını Aralık ayı içerisinde gerçekleştirecektir. Sadece şahsen olarak yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 4 - 7 Aralık 2023

Başvuru Adresi: Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No: 3 Menteşe / MUĞLA

İLANIN TAM METNİ