Milli Savunma Bakanlığı alımları için yeni ilan yayımlandı. MSB PERTEM üzerinde yayımlanmış olan ilana göre MSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlardan “Millî Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve "Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği" hükümlerine göre Uzman Yardımcısı alımı yapacaktır.

Millî Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel Millî Savunma Bakanlığı Merkez Teşkilatında (Ankara); Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel ise Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının Merkez Karargahında (Ankara) görev yapacaktır.

Başvurular Sona Eriyor!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan memur alımı ilanı kapsamında 36 kişilik kadro ile istihdam edilmek üzere Kariyer Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylar başvurularına 29 Aralık 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 31 Ocak 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Adresi: https://personeltemin.msb.gov.tr

Memur Alımı Yapılacak Kadrolar:

Kariyer Uzman Yardımcısı alımları iki farklı alanda yapılacak. Bu yönde;

  • 11 Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı, 
  • 28 Milli Savunma Uzman Yardımcısı,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Genel olarak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak şartı talep edilecektir. Ayrıca yaş, KPSS ve diğer şartlar aranacaktır.

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan KPSS'den en az 70 puan almış olmak gereklidir. KPSS Puan türlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Yaş Şartı Var!

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

YDS Şartı Nedir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan YDS/e-YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından nitelik tablosunda belirtilen puana denk puan almış olmak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

İLANIN TAM METNİ