Milli Savunma Bakanlığı Subay alımları hakkında duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Subay alımı hallında Ön Kayıt İşelmeri hakkında duyuru yayımladı. Söz konusu duyuruya göre Kayıt Hakkı Kazanan Adaylar belli oldu.

3 Farklı Duyuru ile Subay temini gerçekleştirilecektir.

  • Dış Kaynaktan Muvazzaf / Sözleşmeli Tabip, Diş Tabibi ve Özel Nitelikli Beden Eğitimeni Subay Aday Temini,

  • Kuvvet Komutanlıkları ve MSÜ görevlendirilecek Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Temini,
  • TSK Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini Duyurusu,

Türk Silahlı Kuvvetlerine Kuvvet Komutanlıklarında/ Milli Savunma Üniversitesinde Görevlendirilmek Üzere 2023 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sınıflandırılmıştır. Kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, "..... Sınıfında Asil-6 Kayıt Hakkı Kazandınız" şeklinde ifade yazılmış ve ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 22-26 Nisan 2024 tarihlerinde 08:30-17:00 saatleri arasında, 5'inci maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 26 Nisan 2024 (dahil) tarihi 17.00'a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEKadayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

İlk kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan ve Yedek olarak sınıflandırılan adaylar için ikinci çağrı 07 Mayıs 2024 tarihine kadar yapılacak ve bu adayların kayıt işlemleri 09-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında, 08:30-17:00 saatleri içerisinde, 5'inci maddede belirtilen yerlerde yapılacaktır. Bir aday birden fazla başarı sıralama listesinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacaktır. 11-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 5'inci maddede bilgi verilmiştir. 24 Mayıs 2024 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.

3. Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır.

4. Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

Editör: Erhan İmamoğlu