MSB Memur Alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanı ile MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları bünyelerindeki eksikliği gidermek üzere 105 memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Başvurularda artık sona geldik ve sonuçlar merak ediliyor.

Peki Memur Alımı yapılacak kontenjanlar hangileridir? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? DETAYLARI İşin Olsa ekibi olarak aktarıyoruz.

MSB Memur Alımı Yapılacak Kadrolar Nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinde yayımladığı Devlet Memuru alımı ilanına göre alımlar " 80 Milli Savunma Uzman Yardımcısı, 25 Silahlı Kuvvetler Uzman yardımcısı " kadrolarında olmak üzere farklı birimlere gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

MSB PERTEM ile yayımlanmış olan MSB 105 Memur Alımı ilanı için başvuru süreci 24 Mart 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 24 Nisan 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurularınızı sadece aşağıdaki bağlantı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/msb-genelkurmay-ve-kuvvet-komutanliklari-105-memur-alimi-ilani-h44118.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurusu değerlendirmeye girecektir. Bu kapsamda başvurula KPSS Puanı ile yapıldığından değerlendirmelerde KPSS Puanına göre gerçekleştirilecektir. Kontenjan sayısının 4 katı aday değerlendirmeye alınacak olup en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile adaylar belirlenecek.

Değerlendirmede onaylanan adaylar MSB tarafından yapılacak sözlü sınava tabii tutulacaklardır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MSB Memur alımında başvurular en geç 24 Nisan 2023 tarihine kadar yapılması gerekmekte olup sonuçların ise en geç 20 Mayıs 2023 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir. Sonuçlar MSB PERTEM üzerinde duyurulacaktır.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA