Merkez Bankası personel alımı yapıyor. Banka resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan ilan ile Merkez Bankası İstanbul Merkez binasına personel alımı yapılacak.

Başvurular Sona Eriyor!

Merkez Bankası personel alımı kapsamında yayımlanan ilana göre başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı. En geç 30 gün içerisinde başvurular alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 1 - 30 Nisan 2024

Başvuru Adresi: https://www4.tcmb.gov.tr/IKGELAL/aday/index.jsp

Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Merkez Bankası, politika analiz ve karar alma süreçlerine girdi sağlayacak, politika gündemine ışık tutan ve yön veren yenilikçi ve nitelikli ürünler ortaya koyacak, uluslararası standartlarda araştırmalar yapacak ve bunları yayınlayacak eğitimli ve donanımlı araştırmacılar aramaktadır. Bu kapsamda Sözleşmeli Ekonomist alımı yapılacaktır.

Alınacak Kişi Sayısı: Ekonomist (6 kişi)

Çalışma Şekli: Tam zamanlı / Sözleşmeli

Çalışma Yeri: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (İstanbul)

MERKEZ BANKASI İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Merkez Bankası Personel Almı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar genel ve özel nitelikleri sağlıyor olması gereklidir. 

Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarından iktisat veya finans alanlarında doktora derecesine sahip olmak veya doktora derecesini 2024 yılı sonu itibarıyla alabilecek olmak.

Deneyim şartı Aranıyor!

Makroekonomi, parasal ekonomi, uluslararası ekonomi ve finans, makro finans, bankacılık, büyüme ekonomisi, kamu ekonomisi ve maliyesi, mikroekonomi, ekonometri, tasarruf, yatırım ve tüketim kararları, işgücü ekonomisi, kalkınma ekonomisi, ağ ekonomisi, ödemeler sistemi gibi Bankanın çalışma alanlarında bilgi birikimi ve araştırma deneyimine sahip olmak.

KPSS siz Personel Alımı Yapılacak!

Merkez Bankası alımları için KPSS siz Personel Alımı yapılacağı açıklandı.

Yabancı Dil Şart Var!

01.01.2019 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 90 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 108 puan veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) en az B puan almış olmak veya 01.01.2019 tarihinden sonra en az iki eğitim-öğretim yılı süresince yurt dışında İngilizce eğitim yapan üniversitelerde öğrenim görmüş olmak veya bu üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev yapmış olmak.

İLANIN TAM METNİ