TİHEK Memur Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak! Başvuru Şartları!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna uzman yardımcısı memur alımı yapılacak. Yeni açıklanan ilana göre Hukuk, Siyasal Bilgiler, İİBF, iktisat ve İşletme fakültelerinden mezun olan adayların KPSS'den en az 70 ve üzeri puanla başvuru yapabileceği memur alım başvuru detayları haberimizde..

TİHEK Memur Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak! Başvuru Şartları!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu TİHEK, uzman yardımcısı memur alımı yapacak.

Yeni açıklanan ilana göre iki aşamalı seçme sınavından başarılı olan adaylar TİHEK kurumuna uzman yardımcısı olarak atanacaklar.

Hukuk, İİBF, İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği alımlarda Hukuk alanında 6 uzman yardımcısı diğer bölümlerden mezun olanlar için ise 7 kişilik kontenjan ayrıldı. Yazılı sınava alım yapılacak personel sayısından 20 katı kadar aday çağırılacak. Adayların KPSS puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almaları gerekli olacak.

BAŞVURU DETAYLARI;

Adayların 657 sayılı devlet memurları kanunda belirtilen genel şartları taşımaları, KPSS puan şartını taşımaları ve yaş şartında 35 yaşını doldurmamış olmaları,  01 Ocak 1984 ve sonrası doğumlular) ile giriş sınavına alınabilecekler.

Yazılı sınav başvuruları 14 Ocak 2019 tarihinde başlayacak ve 01 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek. Sınav 03 Mart 2019 pazar günü saat 10:30 da gerçekleşecek.

Yazılı sınavda başarı olan ve atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday sözlü sınava çağırılacak. Sözlü sınavdan en az 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı olacaklar.

İlan detayları için tıklayın

Diğer ilanlardan anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE