Tarım Bakanlığı 10 Bin Memur Alımı, Diyanet İşleri 8489 Kadro İhdası Gündemde!

Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak yapılan memur alımlarında tarım bakanlığı 10 bin memur alımı ve Diyanet İşleri Başkanlığı da 8489 kadro ihdası konularıyla gündeme geldi. Memur alımı hakkındaki iki kurumun tüm detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Tarım Bakanlığı 10 Bin Memur Alımı, Diyanet İşleri 8489 Kadro İhdası Gündemde!

Uzunca sürelerdir binlerce kişi tarafından beklenen Tarım Bakanlığı 10 bin memur alımına yönelik süreç meclis gündemine taşındı. Tarım Bakanlığınca yapılacağı ifade edilen personel alımında dönemin bakanı tarafından 10 bin memur personel alımı yapılacağı aktarılmıştı. Bakan değişti ancak ilanın durumunda bir değişiklik olmamıştı. Bu konuya yönelik olarak ilk adım CHP vekili tarafından atıldı. Meclis gündemine taşınan Tarım Bakanlığı memur alımında net bir açıklama bekleniyor. Yakın zaman içerisinde Tarım Bakanı tarafından memur alım süreci hakkında önemli açıklamaların yapılacağı düşünülüyor.

Diyanet İşlerine 8489 kadro ihdası memur alımlarını tetikleyecek

Resmi Gazete’ nin 09.11.2018 tarihli sayısında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine lise mezunu adayların da başvuru yapabilecekleri yeni kadro ihdasları sağlandı. Binlerce kişi tarafından yoğun ilgi gören kadro ihdası sonrası, özellikle sosyal medya platformlarında yeni memur alımı müjdesinin geleceği yönünde paylaşımlar yapıldı. Çok sayıda aday tarafından özellikle uzunca sürelerdir alım yapmayan Tarım Bakanlığı’ nın yeni bir adım atması gerektiği yönündeki paylaşımlar da dikkat çekti. Meclise taşınan konunun ardından bizler de isinolsa.com olarak yakın zaman içerisinde hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem de Tarım Bakanlığı bünyesine memur alımları yapılacağını düşünmekteyiz. Tüm alımlardan haberdar olmak ve anında bildirim almak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Yayımlanan memur alım ilanlarına başvurular, önemli noktalar ve bilgi paylaşımı gibi hususlarda yardımlaşmak amacıyla kurduğumuz Facebook grubuna katılarak, ihtiyacınız olan her konuda bilgi alabilir, diğer adaylarla yardımlaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 10:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziraat Mühendisi
Ziraat Mühendisi - 2 yıl Önce

İnsaAllah iyi haberlere ihtiyacimiz var .Bu ülkenin imamdan çok Veteriner Hekim Ziraat muhendisine ihtiyaci var .Üretimi arttiricak adimlarin basinda tabiki bu bölumlerin katkisi fazla.Özellikle artan hastaliklar zararlilar buyuk sikinti yaratiyor.Bunun onune gecmenin tek sansi bilgili muhendis ve hekim adaylarinin sahaya inmesi.Tabiki alimlarda tecrubeli elemanlarin isi alinmasi onemli bir husus kpss ikinci planda tutulabilir.Yeni mezunarkadaslar biraz sahada pisebilir

Gıda mühendisi
Gıda mühendisi - 2 yıl Önce

Sağlıklı ve güvenilir gıdanın teminatı gıda mühendisleri olmasına rağmen gıda denetiminde sayımız 2bin i geçmiyor. İnşAllah söz verilen ama bir türlü sözcüklere bile dükülmeyen 10.551 kadro tarım bakanlığına alınır ve 10 yıldan fazla 3-5 alımla geçiştirilen gıda mühendislerine en az 4.500 kadro ihdas edilir.

İns
İns - 2 yıl Önce

İns. Gadi hayirlisi umutla bekliyoruz

Yağmurselenselin
Yağmurselenselin - 2 yıl Önce

İnşAllah ziraat teknikeri alırlar

Busra
Busra - 2 yıl Önce

Ya tekniker nie almiosunz bosami okutuyorsunuz bunca insani