Sağlık Bakanlığından Müjdeli Haber! 12 Bin Personel Alınacak Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 12 bin personel alımı yapacak. Başvuru şartları ve alınacak olan pozisyonlar.

Sağlık Bakanlığından Müjdeli Haber! 12 Bin Personel Alınacak Başvuru Şartları
Sağlık Bakanlığı her sene on binlerce personel alımı yaparak en çok alım yapan bakanlıklar arasında girmektedir. Buna göre sağlıkta hala açık tamamlanamadığı için alımlar oldukça fazla yapılmakta ve Kamu Personeli Seçme Sınavı atama puanları da buna balı olarak düşmektedir. 15 Temmuz'da Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin kalkışmaya çalıştığı askeri darbe girişiminin ardından yurt genelinde kamuda istihdam edenler hakkında soruşturmalar yapılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam eden FETÖ'cülerde görevden uzaklaştırıldı. Açığın olduğu belirtilirken görevden uzaklaştırmaların da gerçekleştirilmesi ile açık daha da çoğaldı.

12 Bin Personel Alınıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamasında bakanlıklarının bünyelerinde istihdam eden toplam 6 bin personelin görevden uzaklaştırıldığını belirtti. Görevden uzaklaştırılanların ve kamuda ki açık olan pozisyonların yerine toplam 12 bin personel alımı yapacaklarını duyuran Bakan Recep Akdağ, açığın daha fazla olduğunu ve daha çok personel alımı yapmak istediklerini ancak şu anlık 12 binlik personel alımı yapmalarının uygun göründüğünü duyurdu.

Alınacak olan 12 bin personel Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4/B statüsünde istihdam edecek. Şu an için rakamlar sadece yapılan açıklamalardan ibaret yani kesin bir değer yok. Alımlar henüz başlamadı ancak yakın zamanda alınacak olan personel sayısı hakkında resmi açıklama yapılması ve alımların başlaması beklenmektedir. Sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2016, 07:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru
Ebru - 4 yıl Önce

Nereye basvuracagiz

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Lise mezunuyum is istiyorum

Nazende Okter
Nazende Okter - 4 yıl Önce

Darısı gthb na inşAllah! Biz ziraat mühendisleri atama bekliyoruuuuz!

Fırat
Fırat - 4 yıl Önce

İnsaat önlisans mezunuyum Yaş 35 ...Bizler içinde bir kontenjan açın lütfen

soner okur
soner okur - 4 yıl Önce

Ön lisans mezunuyum elektrik teknisyeniyim
Söförlük deneyimin 1 sınıftır ilgililere arz ederim