Sağlık Bakanlığı Eylül Ayı İçerisinde 6 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Eylül ayı içerisinde 6 bine yakın personel alımının gerçekleştirileceğini ifade etti. İşte alınacak pozisyonlar ve detaylar.

Sağlık Bakanlığı Eylül Ayı İçerisinde 6 Bin Personel Alımı Yapacak
Sağlık Bakanı boş pozisyonların doldurulması için personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Buna göre söz konusu kurum farklı pozisyonlar için her sene on binlerce alım yapmakta ve alımların büyük bir bölümünü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Merkezi Atama ile yapmaktadır. Bu atama türüne başvurabilmek için adayların mutlaka Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi gerekmektedir. Bu sınava giren ve yeterli puanı alan adaylar atanabildiği gibi FETÖ'cülerin meslekten ihraç edilmesi ile yıl sonuna kadar 15 bin personel alımı yapılacak.

Bakan Eylül Ayını İşaret Etti

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anadolu Ajansı muhaberlerine yaptığı açıklama da Eylül ayı içerisinde 6 bine yakın personel alım ilanını yayımlayacaklarını duyurdu. Söz konusu alım hakkında kesin bir tarih belirtilmedi ancak Kurban Bayramı tatilinin sona ermesi ile her an ilanın yayınlanacağı tahmin edilmektedir.
Şu anda en çok hangi pozisyonlar için alımın yapılacağı da bilinmezken Recep Akdağ, hemşire başta olmak üzere ebe, fizyoterapist, psikolog ve teknisyen alımı gibi pozisyonlar için da çok sayıda personel alımı gerçekleştireceklerini belirtti.

Sağlık Bakanlığından 6 bin personel alım ilanının yayımlanması ile hangi pozisyon için kaç personel alınacağını, kimlerin başvurabileceğini, niteliklerin ne olduğunu öğrenip sizlere haber olarak bildiri hakkında ilan yayınlayacağız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
umit
umit - 4 yıl Önce

Temizlik tercubem var 5 yillik dogalgaz belgem var