Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 3 Bin 890 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 3 Bin 890 Sözleşmeli Personel Alacak
Sağlık Bakanı Recep Akdağ yıl içerisinde toplam 16 bin 500 kişilik personel alımı yapacaklarını ve ilk alımın önümüzde ki ay içerisinde 3 bin 900 kişilik olarak başlayacağını belirtmişti. Personel alım ilanının Mart ayı içerisinde yayımlanması beklenirken 24 Şubat gecesi Devlet Personel Başkanlığı tarafından alım ilanı yayımlandı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu personel alımı gerçekleştireceği öğrenildi.

2 Mart 2017'de Tercihler Başlıyor

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun alım yapacağı 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı tercihleri 2 Mart 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılacak.

Adaylar KPSS puanları ile KPSS-2017/3 atamalarında tercihlerini yapacak. Şu an için Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun hangi pozisyonlar için personel alımı yapacağı belirtilmedi ancak lisans, önlisans ve lise mezunu adayların almış oldukları KPSS puanları ile tercih yapacağı duyuruldu.

Bu açıklamanın üzerinden Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu toplam 3 bin 890 sözleşmeli personel alımı yapacağı öğrenildi. Başvurular 2 Mart ile 9 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak. Detayları öğrenmek isteyen adaylar aşağıda ki linki takip edebilir.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE