Sağlık Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı açıklamasında 15 bin personel alımı yapacaklarını duyurdu. İşte detaylar ve pozisyonlar hakkında açıklanan bilgiler.

Sağlık Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı yıl içerisinde alım yapmaya devam ediyor. Açığın tamamlanması için tüm boş pozisyonlara personel alımları yapan Sağlık Bakanlığı yıl içerisinde en çok alım yapan kurumlar arasında yer aldığı için adaylar tarafından sıkı takip edilen kurumlardan bir tanesidir. Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyon kapsamında on binlerce sağlık personeli de görevden uzaklaştırdı ve büyük bir bölümünün soruşturmaları halen devam ediyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamasında bu konu hakkında bilgi verirken aynı zamanda personel alım müjdesi vermeyi de ihmal etmedi.

Eylül Ayında İlan Verilecek

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamasında Eylül ayı içerisinde 6 bin personel alımı yapılacağını duyurdu. Buna göre önümüzde ki günler içerisinde Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı tarafından alım ilanının yayımlanması bekleniyor. Bunun haricinde Sağlık Bakanlığının Maliye Bakanlığı ile 4 bin 500 personel alımı hakkında görüşmelere devam ettiklerini belirten Recep Akdağ, yıl sonuna kadar toplam 15 bin personel alımı yapacaklarını belirterek müjdeli haberi verdi. 

Bu ay içerisinde yayımlanması beklenen 6 bin personel alım ilanının ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Ancak Bayram tatili vesilesi ile bu hafta içerisinde ilan yayımlanması beklenmemekte olup haftaya ilan hakkında bildiri yayınlanması beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
SERKAN
SERKAN - 4 yıl Önce

SAĞLIK YÖNETİMİNE DE YETERINCE KADRO VERILIR ARTIK İNŞALLAH