Merkez Bankası 30 Memur Alımı Yapacak! Kimler Başvurabilir?

Merkez Bankası kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 30 memur alımı yapacak. Peki kimler başvuru yapabilir, aranacak şartlar ile diğer detaylar nedir?

Merkez Bankası 30 Memur Alımı Yapacak! Kimler Başvurabilir?

Ülkemizin en bilinir ve en önemli kamu kuruluşları arasında yer almakta olan Merkez Bankası bilindiği üzere ihtiyaçlarına göre yıl içerisinde memur ve personel alımları gerçekleştirmekte olup ilgili ilanlar Merkez Bankası tarafından hazırlanarak kamuoyuna duyurulmaktadır. Merkez Bankası tarafından yeni yayımlanan ilana göre denetçi yardımcısı ve bilişim teknolojileri denetçi yardımcısı için 15'er toplam 30 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Peki kimler başvurabilir?

HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURABİLİR?

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye’de veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının Denetçi Yardımcısı için iktisat, işletme, hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari
bilimler fakülteleri ile bankacılık, finans, iktisat, işletme, maliye, muhasebe, uluslararası ticaret, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı pozisyonu için ise bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Merkez Bankası denetçi yardımcısı içni 15 memur ve bilişim teknoloji denetçi yardımcısı için 15 memur alımı toplam 30 memur alacak. Kimler başvurabilir. Buna göre adayın iyi derecede ingilizce bilmesi gerekiyor. Örneğin YDS için 80 ve üzeri puan alınması gerkemekte olup 2017 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 85 KPSSP1 puanı veya son başvuru tarihi itibarıyla son iki yılda yapılan GRE sınavından en az 158 sayısal puan veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 85 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 630 puan almış olmak gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Adaylar başvurularını 2 Şubat ile 19 Şubat 2018 tarihleri saat 17.30'a kadar Merkez Bankasının Genel Ağ sitesi İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapmaları gerekmektedir. Resmi bildiriyi sizler için hemen aşağı bölüme ekliyoruz.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

YORUM EKLE