Lise Önlisans ve Lisans Mezunu 50 Bin Kamu Personeli Alınıyor

Kamuya lise, önlisans ve lisans mezunu olmak üzere toplam 50 bin personel alımı yapılıyor. İşte alım yapan bakanlıklar ve alınan pozisyonlar.

Lise Önlisans ve Lisans Mezunu 50 Bin Kamu Personeli Alınıyor
Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin kamudan ihraç edilmesi ile binlerce pozisyon boş kaldı. Bilindiği gibi son açıklanan rakamlara göre 90 bin kişi görevden uzaklaştırıldı. Bu personellerin yerine kamu kurum ve kuruluşları yayınladıkları ilanlar ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Peki hngi bakanlıklar alım yapacak, hangi pozisyonlar için alım yapılıyor.

50 Bin Personel Alımı

Şu anda yayında olan ve alımları devam eden ilanlar incelendiğinde 50 bin civarı alımın yapıldığı ve yapılacağı görülmektedir. Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı 15 Bin öğretmen alımı yapacağını yayınladı ve bu alımın Aralık 2016'dan önce olması beklenmektedir. Polis Özel Harekat için 10 bin alım yapılması bekleniyor. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklama ile de yıl içerisinde toplam 20 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı da 3 bin personel alımı yapıyor. Şu anda yayınlanan ve yayınlanacak olan ilanlara göre toplam 50 bin personel alımı yapılacak.

Ancak kamudan 90 bin kişi görevden uzaklaştırıldı. Bu personellerin yerine görevden alınan sayı kadar memur alımı yapılacak. Tabi şu anda bundan sonra ne kadar daha alım yapılır hangi bakanlık açıklama yapar ve personel alımı için ilan yayınlar bilinmiyor ancak kısa sürede sayıların netlik kazanması bekleniyor. Sosyal medya da yapılan yorumlara göre yıl içerisinde 30 - 40 bin memur alımının daha yapılmasının gerektiği belirtiliyor.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 10:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Beklıyoruz sabırsızlıkla

Nesrin aktan
Nesrin aktan - 4 yıl Önce

Lise mezunuyum.kpss 61 puan aldım işe çok ihtiyacım var iki çocuk okutmaktayim.Tesekkurler

celal
celal - 4 yıl Önce

yaş sınırı kalkarsa müthiş olur

BETÜL
BETÜL - 3 yıl Önce

POLİSLİK BENİM HAYALİMDEKİ MESLEK İNŞALLAH OLURIM