KYK Bin 44 Personel Alımı Yapacak! Kimler Müracaat Edebilir ve Detaylar Nedir

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından hazırlanan ilan dün Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlandı. Buna göre bin 44 personel alınacak. Peki kimler müracaat edebilir ve detaylar nedir?

KYK Bin 44 Personel Alımı Yapacak! Kimler Müracaat Edebilir ve Detaylar Nedir
Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine bağlı bulunmakta olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) açık pozisyonları için memur personel alımı gerçekleştirmektedir. Alım ilanları Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından hazırlanmakta ve Devlet Personel Başkanlığı üzerinden kamuoyuna yayımlanmaktadır.

Dün Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilan da Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine bağlı bulunmakta olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)'nın kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 44 kadın ve erkek personel alımı yapacağı öğrenildi. Peki bu alım ilanına kimler müracaat edebilir eve detaylar nedir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Türk vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,

Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara uyum sağlayan adaylar Kredi ve Yurtlar Kurumu memur alımı ilanına müracaat edebilir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine bağlı bulunmakta olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bin 44 memur personel alımı yapacak. Başvurular 5 Nisan 2017 - 14 Niasn 2017 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular aşağıda ki link üzerinden yapılacaktır.

//basvuru.gsb.gov.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep
zeynep - 3 yıl Önce

78 le şans var mıdır acaba

fatma
fatma @zeynep - 3 yıl Önce

ben 73 ile deneyeceğim şansımı nasipte varsa olur :)