KPSS Şartı Olmadan 7 Bin Bekçi Alım İlanı Yayımladı! Başvuru Ekranı

Uzun süredir beklenen ilan bugün yayımlandı. Yayımlanan ilana göre kamuya Farklı illerden olmak üzere toplamda 7 bin kişilik kadro ile Bekçi alımı yapılacak. Peki Kimler Başvuru yapabilir? Başvuru Şartları nelerdir? Hangi illerden alım yapılaca? İşte detaylar.

KPSS Şartı Olmadan 7 Bin Bekçi Alım İlanı Yayımladı! Başvuru Ekranı

Az önce Polis Akademisi başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 7 bin bekçi alımı yapılacak. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ve resmi ilanın 8 Haziran 2018 tarihinde yayımlanacağı hakkında bilgileri sizlere sunmuştuk. Son dakika olarak yapılan duyuruya göre kamuya farklı illerde 7 bin kişilik Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak. Adaylardan en az lise mezunu olmak ve diğer özel şartlar aranacak olup, bu şartları taşıyan adayarın başvuruları kabul edilecektir. Ayrıca adaylardan bu yönde kamu personeli seçme sınavı şartı aranmayacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylar öncelikle başvur uşartlarını taşımak zorundadırlar. 7 Bin bekçi alım ilanına erkek adaylar başvuru yapacak olup adaylardan, En az lise mezunu olmak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Askerliğini yapmış olmak, Beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Silah taşımasına veya görev yapmasına engel olacak bir durum olmamak, Sağlık yönetmeliği tarafından belirtilen sağlık şartlarını taşımak, Kötü şöhretli olarak tanınmamak, Alkol uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı sebebi ile tedavi görmemiş ve görmüyor olmak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak ve yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sponuç almak şatları aranacaktır.

BAŞVURU EKRANI VE BAŞVURU TARİHLERİ:

7 Bin bekçi alım ilanının yayımlanması ile birlikte başvurular başladı ve ad aylar başvurularını en geç 22 Haziran 2018 tarihine kadar saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantılar sayesinde başvuru kılavuzuna ve başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu

Başvuru Ekranı

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 4 yıl Önce

Bizlerde bu vatanın evlatlarıyız bekçilik yaşını 40 kadar çıkartın ilerin iletin

Samet güngöz
Samet güngöz - 4 yıl Önce

Bencede Bekçilikte bari yaş sınırı 35 olsun bari ya

Emrah KORKMAZ
Emrah KORKMAZ - 4 yıl Önce

Sayın devlet buyuklerimiz lütfen yaş sinirini esnetin

sessiz
sessiz - 4 yıl Önce

Bir dönem önce ücretsiz değilmiydi ? ve bağlı bulunduğun ilçeye yada istediğin ilçeye gidip teslim ediyordun evraklarını şimdi ? üstüne üstelik 100 tl başvuru ücreti. Vatan sağolsun.

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

31 yaşinda gün almamış olmak diyor ama ben 30 yaşindayım 31 den yeni gün almışım bu adaletsizlık değilmi sonuçta yıl olarak hala 30 yaşindayım.bence buyuk haksızlık

yorumsuz
yorumsuz - 4 yıl Önce

neden erkekler ki sanki.

Kubra ozpolat
Kubra ozpolat - 4 yıl Önce

Calisma saatleri hakkinda da bilgi alabilir miyiz?

Yeter
Yeter - 4 yıl Önce

Yok bu hükümüte oy falan biz o kadar arkadaslarla milletle oğraştık istek dilekçeleri gönderdik dikkate almamışlar.