İçişleri Bakanlığı Bin 117 Memur Alacak!

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? 2018 İçişleri Bakanlığı büro personel alımı başvuru şartları neler? İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü başvurusu nasıl yapılır? Sınava başvuru için aranan şartlar neler? 2018 İçişleri Bakanlığı personel alımı için yaptığı duyurunun ardından başvuruları bugünden itibaren almaya başladı.

İçişleri Bakanlığı Bin 117 Memur Alacak!

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatı, Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere, 1117 adet sözleşmeli büro personeli alacak. İçişleri Bakanlığı 1117 personel alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. Başvuruların ardından sözlü sınav gerçekleştirilecek. Bakanlık personelleri taşra teşkilatı, Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edecek. İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvurular ne zaman sona erecek. İşte detaylar ve kontenjan bilgisi.

Giriş Sınavına Başvuru Şartları:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, 2- En az ön lisans mezunu olmak, 3- 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak  4. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonunda tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. 5. ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzeri puan almak.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

1- Başvuruda bulunan adaylar, müracaat tarihleri arasında bu formun çıktısını alacaklardır. Giriş (sözlü) sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, İş Talep Formunun çıktısı ile ilanda belirtilen diğer sınav başvuru belgelerini en geç 31 TEMMUZ 2018 tarihi mesai bitimine kadar bulundukları İlin Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine imza karşılığı elden teslim edeceklerdir. 2- Adaylar bu formu elektronik ortamda doldururken “Tamam” butonuna basmadan önce bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu fark ederlerse 20 TEMMUZ 2018 tarihi saat: 17.30’a kadar “İptal” butonuna basarak İş Talep Formunu yeniden güncelleyebileceklerdir 3- Sınav başvuru belgeleri teslim edilirken Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunun kaydedilmiş flash belleği veya CD si ile Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını adayların yanlarında bulundurmaları zorunludur. 4- Giriş(sözlü) sınavı ile ilgili duyurular; Bakanlığımız (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulcan
Gulcan - 3 yıl Önce

Başvuruyu yaptimda niye tek bir il seçme hakkımız var ben çevre ileride seçmek istiyorum ama tek seçenek oluyor

muhammed tariş
muhammed tariş - 3 yıl Önce

başvuru formunu nerden dolduruyorz link nerde