En Az Lise Mezunu 39 Bin Yeni Memur Alımı Yapılacak (İKM, Sağlık Personeli ve Bekçi)

Kamuya yapılan memur alımlarında en az lise mezunu olmak kaydıyla 39 bin yeni memur alımı yapılacağı aktarılmıştı. İKM, sağlık personeli ve bekçi alımı hakkındaki tüm merak edilenleri yanıtlıyoruz...

En Az Lise Mezunu 39 Bin Yeni Memur Alımı Yapılacak (İKM, Sağlık Personeli ve Bekçi)

10 BİN BEKÇİ ALIMI İÇİN KADRO İHDASI

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete' de bir kadro ihdası yayımlanmıştı. Bu kadro ihdasında, 10 bin kişilik Çarşı ve Mahalle Bekçisi pozisyonu için duyuru gerçekleştirilmişti. Alımı planlanan 10 bin bekçi için kadronun açıldığı bilgisini veren duyurunun, yakın zaman içerisinde ilan olarak kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Bu alımda da geçen bekçi alım sürecinde olduğu gibi, mevcut şartlar ve koşulların geçerliliği korunacak ve değişiklik olmadan duyurusu yapılacaktır. Bizler adaylardan gelen yoğun talepler doğrultusunda onların bekçi alımındaki şartların iyileştirilmesine yönelik mesajlarını gündeme taşımaya çalışıyoruz ancak isinolsa.com ekibi olarak, bu şartlarda bir değişiklik uygulanacağını düşünmemekteyiz.

19 BİN SAĞLIK PERSONELİ

Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı ve 19 bin kişilik bir alımın burada söz konusu olduğu ifadelerine yer verilmişti. Binlerce aday tarafından Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacağı aktarılan personel alımının kadro dağılımları, başvuru şartları ve alım tarihleri merak ediliyor. Hemşire, doktor, avukat, mühendis, temizlik görevlisi ve diğer kadrolar gibi hemen hemen tüm kadrolarda alımların yapılması, ilan bekleyenlerin müjdeli habere ulaştırılması ziyaretçilerimiz tarafından tarafımıza aktarılıyor. Çok sayıda kişi, şuan itibariyle bahsi geçen 19 bin memur alımını bekliyor.

10 BİN İKM ALIMI BEKLENİYOR

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 İKM alımı açıklamaları yapılmış, geçtiğimiz alımlarda büyük ilgi gören bu kadro için adaylara müjdeli haber verilmişti. Yayımlanan bir önceki ilanın ardından açıklamalar yapılmış olsa bile henüz İKM (infaz koruma memuru) alımı için ilana çıkılmış değil. Yakın zaman içerisinde bu ilanın da yayımlanması beklenmektedir. Tüm ilanlar yayımlandığı anda her zaman olduğu gibi yine isinolsa.com sitemiz üzerinden sizlere duyurulacak, mobil uygulamalarımız aracılığıyla cep telefonlarınıza bildirim gönderilecektir. Bildirim almak ve ilk siz öğrenmek için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS: Tıklayınız

Android: Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berkay bodur
Berkay bodur - 2 yıl Önce

Lise mezunuyum işe ihtiyacım var herkesten daha çok istiyorum kendi halkımız için herşeyi yaparım tuta bilecek olduğum bir ağacım olsun istiyorum ulaşmak isterseniz 05345424526

Mücahit Çetinkaya
Mücahit Çetinkaya - 2 yıl Önce

İKM için özellikle bildirim almam mümkün mü ne zaman olur acaba kaç kişi veya

Göndermesem olur
Göndermesem olur - 2 yıl Önce

Başka bir haberde 70.000 bir saglik personeli alimindan bahsetmistiniz, simdi 19.000 yaziyo Ben tam anlayamadim da