Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan İle 50 Müezzin Kayyım Alım İlanı Yayımladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı yayımlamış olduğu ilana göre alım yapacağını belirtti. Toplamda 50 kişilik kadro ile Müezzin kayyım alımı yapılacak. İşte detaylar.

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan İle 50 Müezzin Kayyım Alım İlanı Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 29 Aralık 2017 tarihli yapılmış olan duyuruya göre, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak amaçlı toplamda 50 kişilik boş kadro ile Müezzin Kayyım alımı yapacak. Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı aranacak olup bu yönde de adaylara Sözlü sınav uygulanacaktır. Alım mezuniyet tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

,

ALIM ŞARTLARI NEDİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı alımını yapacağı ünvan için adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı atama ve Yer değiştirme yönetmeliğindeki 5 inci maddenin B bendindeki ortak şartları taşımak, Hafız olmak, Görevini yapmasına herhangi bir engel durum olmamak, Hala Diyanet İşleri Başkanlığında Sözleşmeli veya kadrolu olarak çalışmıyor olmak, İmam Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından en az e50 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına ilanın yayımlandığı gün başladrılar. Yani başvurular bugün 08:00 itibari ile başladı. Buna göre adaylar başvurularını en geç 15 Ocak 2018 tarihine kadar saat 16:30 a kadar yapmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular, (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/)  adresi üzerinden başvuru formunu doldurmak sureti ile ve başvurularını onaylatma sureti ile istenilen belgeler ile birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gonca
gonca - 5 yıl Önce

50 kişi az inşAllah torpil olmaz Torpil yapanlara vesile olanlara hakkımız haram olsun Allah hakedenkeri kazandirsin

Cemal
Cemal @gonca - 5 yıl Önce

Sadece lise mezunu ve kpss ye girdim alıyorlar mi bilgin varmi

gonca
gonca - 5 yıl Önce

50 kişi az inşAllah torpil olmaz Torpil yapanlara vesile olanlara hakkımız haram olsun Allah hakedenkeri kazandirsin.

Mehmet Kösem
Mehmet Kösem @gonca - 5 yıl Önce

Amin. torpilsiz alım kaldımı bir de o var.

Hafız
Hafız - 5 yıl Önce

Allah rızası için adaletli olun biraz ya her zaman i.h.l. mezunlarına ağırlık veriliyor birazda önlisans ve liahiyat mezunlarına şans verin .

Yüksel Alkan
Yüksel Alkan - 5 yıl Önce

Hafız olup Düz lise mezunu olanlar müezzin olamıyor mu