Bakan Selçuk'tan Öğretmen Ataması Açıklaması: " 40 Bin Olsun İsteniyor. "

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada, öğretmen atamalarıyla alakalı sorulara yanıt verildi...

Bakan Selçuk'tan Öğretmen Ataması Açıklaması: " 40 Bin Olsun İsteniyor. "

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gündemin önemli konu başlıklarıyla alakalı sorulara yanıt verdi. Bakan Ziya Selçuk, bugün 18 milyon öğrencinin karne alması nedeniyle " Karne herşey değil. " mesajı verirken; öğrencileri geliştirecek olanın tablet değil kitaplar olduğunu ifade etti. Açıklamasında, ek öğretmen atamalarıyla alakalı sorulara da yanıt verdi.

Ek öğretmen atamalarıyla alakalı olarak  çalışmaların devam ettiğini, bu çalışmalar tamamlandığında kamuoyuna bilgilendirmelerin yapılacağını vurguladı.

18 milyon öğrenci karne aldı

Bugün yarı yıl tatiline giren öğrencilere mesajlar yollayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk " Karne vermek aslında bir cep aynası vermek gibi arada bakmak ve kendi durumumuzu izleyip, gözlemek için. Fakat her şeyin bir kağıt parçasına indirgendiği bir durum da elbette iç açıcı değil. Çünkü çocuk bir kağıt, oradaki notlar değildir. Çocuk çok daha fazlasıdır. " ifadelerini kullandı.

40 bin öğretmen ataması yapılacak mı?

Öğretmen atamalarıyla alakalı 20 bin atama gündemdeyken, 20 bin ek atama daha bekleniyor. Bu konuyla alakalı görüşleri sunulan Bakan Selçuk, çalışmanın devam ettiğini ve kamuoyuna duyurulacağını vurguladı. Öğretmen atamalarına yönelik yeni bir bilgi gündeme yansıdığında isinolsa.com ekibi olarak takip ediyor, sizlere ulaştırıyor olacağız. Tüm gelişmelerden haberdar olabilmek için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Uygulamalarımız mobil uygulama mağazalarında ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş ve yüzbinlerce kişi tarafından indirilmiş, kullanılır durumdadır. Uygulamamızı indiren ziyaretçilerimize, tüm ilanlar bildirim olarak gönderilmekte, gelişmeler anlık olarak aktarılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER