Adalet Bakanlığı 10 Bin 500 Memur Personeli Alacak

Bakan Bekir Bozdağ yaptığı açıklamasında Zabıt Katibi ve İnfaz Koruma Memuru pozisyonları için toplam 10 bin 500 memur personeli alımı yapılacağı duyurdu.

Adalet Bakanlığı 10 Bin 500 Memur Personeli Alacak
Adalet Bakanlığı her sene personel alımı yapmakta olan kurumdur. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı neticesinde Adalet Bakanlığı memur alımı yaptığı gibi aynı zamanda yıl içerisinde de personel alımları devam etmektedir. Bakan Bekir Bozdağ'ın yaptığı açıklamasında Zabıt Katibi ve İnfaz Koruma Memuru pozisyonları için toplam 10 bin 500 memur personelinin alınacağı duyuruldu.

10 Bin 500 Kişiye İstihdam Şansı Verilecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Tatvan İlçesinde Adalet Sarayının açılışını yaptı. Açılış töreninin bitmesi ile beklendiği gibi konuşma yapan Bakan Bekir Bozdağ müjdeli bir haber verdi. Yaptığı konuşmasında İnfaz Koruma Memuru ve Zabıt Katibi pozisyonları için toplam 10 bin 500 memur alımı yapılacağını belirten Bakan Bekir Bozdağ alım hakkında baız detayları da sundu.

Zabıt Katibi için toplam 3 bin personel, infaz koruma memuru için ise toplam 7 bin 500 personel alımı yapacaklarını belirten Bakan Bekir Bozdağ alımların ne zaman yapılacağı hakkında her hangi bir açıklama ya da tarih sunmadı. Ancak 2016 yılı içerisinde toplam 10 bin 500 kişiye istihdam şansı verilmesi bekleniyor. Konu hakkında muhtemelen Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiği düşünülmekte olup yakın zamanda Adliye Bakanlığından açıklama yapılması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yoko
yoko - 4 yıl Önce

şartı torpillin varmı

fgdfgdf
fgdfgdf - 4 yıl Önce

tek sart dayı kör topal ol fark etmez

Bayram
Bayram - 4 yıl Önce

Allah bu devlete dert zeval vermesin Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti

barış
barış - 4 yıl Önce

Sartlar ne

Pufff
Pufff - 4 yıl Önce

Mülakatta juridekiler ayakkabı numarasını soracak anladın sen onu

aslan
aslan - 4 yıl Önce

2014 kpss puanının geçersizliğine kalmış bir hafta.isyan ediyorum artık.

aklımda deli sorular
aklımda deli sorular @aslan - 4 yıl Önce

2014 kpss puanının geçerliliğine nasıl bir hafta kaldı.

Nurettin
Nurettin - 4 yıl Önce

Paralel yapi magdurlarni atayin katiplerin. Cogu paralel.....

turgut simsek
turgut simsek - 4 yıl Önce

Ankara sincanda oturuyorum yozgat yerkoyluyum e d ehliyetim var orta okul mezunuyum 30 yasindayim dort cocugum var lutfen yardimci olun kiredili ev aldim cok zorlaniyorum