Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı Başvurularında Son Gün!

Rekabet Kurumu geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı alanlarda uzman yardımcısı alımı için başvurularda son güne gelindi. İşte detaylar.

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı Başvurularında Son Gün!

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Rekabet Kurumu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 20 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtmişti. Ancak adayların başvurularına 14 Eylül 2018 tarihi itibari ile başlamasının ardından artık başvurularda son güne gelindi ve adaylar başvuru şartlarına göre bugün başvuru yapmak zorundadırlar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu olan Rekabet Kurumu uzman yardımmısı alımı Giriş sınavına katılmak isteyen adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, SIınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile ÖSYM tarafından yapılan 2017 ve 2018 yıllarındaki Kamu Personeli Seçme Sınavından ilgili alanlarda en az 85 puan almış olmak,Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranır.

Ayrıca Rekabet Kurumu 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş 14 uzman yardımcısı,

Hukuk fakültesi mezunu 4 Uzman Yardımcısı ve Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş 2 Uzman yardımcısı alacağını belirtti.

BAŞVURULARDA SON GÜN:

Adaylar başvurularına 14 Eylül 2018 tarihi itibari ile başlamışlardı ancak ilanın tam metninde de belirtildiği gibi başvurularda bugün ( 28 Eylül 2018 ) tarihi itibari ile sona ermektedir. Adaylar başvurularını www.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak dolduracaklardır. Sonarında ise 14 Ekim 2018 Pazar günü sınava tabi tutulacaklardır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 08:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE