Kişisel Verileri Koruma Kurumu Memur Alımı yapacak. Az Önce 1 Nisan 2024 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Kişisel Verileri Koruma Kurumu ( KVKK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 8. ve 9. dereceli kadrolarda Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Bu kapsamda alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Uzman Yardımcısı Alımı Kontenjan Bilgisi:

  • 5 Hukuk,
  • 5 Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme,
  • 5 Elektronik, Elektrik Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Kişisel Verileri Koruma Kurumu başvuru için genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " şartları aranacak.

Uzman Yardımcısı Başvuru Özel Şartları Nedir?

Özel olarak Eğitim, KPSS, Yabancı Dil sınavı şartları aranacak. Buna göre,

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından yukarıdaki tabloda belirtilen alanına göre Puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

Eğitim Şartı Nedir?

En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin yukarıdaki tabloya göre bölümlerinden mezun olmuş veya denkliği bulunan Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

2024 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinden sonra doğanlar.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

KVKK Memur alımı başvuruları için süreç Mayıs ayında gerçekleştirilecek. Buna göre başvurular sadece kariyer adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 6 - 24 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu