Rekabet Kurumu 28 Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!

Rekabet Kurumu Ağustos ayının başındaki duyurusuna göre memur alımı yapacağını belirtmişti. Ancak bugün başvurular sona eriyor. Adaylar haberimizin detaylarına göre başvurularını yapabilirler.

Rekabet Kurumu 28 Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde alım duyuru yapan Rekabet Kurumu bünyesindeki personel eksiliği için alım duyurusu için başvurularda son güne gelindi. Başvurular 01 Ağustos 2017 tarihinde başlamıştı ve bugün ( 22 Ağustos 2017) sona eriyor. Buna göre Rekabet Kurumu bünyesine 28 kişilik boş kadro ile Uzman Yardımcısı alacak. Başvurusu alınan adaylar Rekabet Kurumu  tarafından yapılacak olan Giriş sınavına katılarak başarılı olan adaylar ise kadroya alınacaktır. Giriş sınavı, 16 Eylül 2017 tarihinde Ankara'da yapılacaktır.Ayrıca adayların sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 85 puan almış olmaları şarttır.

BAŞVRULAR BUGÜN SON!

Rekabet Kurumu memur alım başvuruları 01 Ağustos 2017 tarihinde başlamış olup bugün sona ermektedir. Adaylar başvurularını www.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak dolduracaklardır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.


ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Rekabet Kurumu adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, yukarıda verilen bölümlerden mezun olmuş olmak, 2017 yılının Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından ilanın tam metninde verilen bölüm durumuna göre gerekli puan türlerinden en az 80 ve 85 puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylar kadro sayısının katlarına göre sıralamaya alınacak ve en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralanacaktır.

ALIM KADROLARI NELERDİR:

Rekabet Kurumu alım yapacak olduğu 28 kişilik Uzman Yardımcısı kadrosu ile, 18 kişi genel uzman yardımcısı kadrosuna, 6 Kişi Hukuk Uzman Yardımcısı kadrosuna, 4 kişi Bilişim uzman yardımcısı kadrosuna alım yapacaktır. Adyalar Genel Uzman Yardımcısı kadrosu için, en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden, Hukuk Kadrosu için Hukuk Fakültesinden, Bilişim kadrosu için, Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE