KPSS Puanım Düşük Memur Olabilir Miyim? Hangi İlanlara Başvuru Yapılabilir

Kamuya yapılan memur alımı ve atamalarında düşük kpss puanı olanlar başvuru yapabilir mi, kpss puanı düşük olan adaylar hangi ilanlara başvuru yapabilir? Merak edilen soruların yanıtlarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

KPSS Puanım Düşük Memur Olabilir Miyim? Hangi İlanlara Başvuru Yapılabilir

Kamu kurum ve bağlı kuruluşlarına hem merkezi atamalarla hem de açıktan alımlarla memur alım süreçleri başlıyor. 2019 yılı itibariyle binlerce memur personel kadrosu için atamalar yapılacak. Şuan itibariyle yayımlanmayı bekleyen, gündeme yansıyan ancak kesinleşmemiş 146 bin civarı bir memur alım süreci mevcut. Bu alımlarda alım sözü verilen kadrolar, bakanlıklar yer alıyor. Her ne kadar 146 bin civarında bir memur alımının yapılması mümkün gözükmese de en az 50-60 bin civarında bir memur personel alımının 2019 yılı itibariyle memur adaylarını beklediğini söylemek mümkün durumdadır. KPSS puanlarıyla yapılacak bu alımlarda birçok adayın merak ettiği sorular bulunuyor. KPSS puanım düşük memur olabilir miyim, kpss puanı düşük olan adaylar hangi ilanlara başvuru yapabilir şeklinde yöneltilen ve sitemiz isinolsa.com üzerinden sıklıkla bize yöneltilen bu sorulara yanıt vermek amacıyla bu haberimizi hazırlamayı uygun gördük. Yayımlanan memur alım ilanlarına başvuru yapabilmek için ilgili ilan şartlarına göz atılması gerekmektedir. Bazı memur alımlarında KPSS şartının 55 olduğu görülürken, bazı alımlarda bu durum 70 KPSS puanı olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin genellikle itfaiye eri, katiplik gibi kadrolara 70 baraj puanı üzerinden alımlar yapılırken, zabıta memuru kadrosuna yapılan alımlar 55 baraj puanından başlayabilmektedir.

Hangi memur alım ilanlarına başvuru yapabilirim?

Yayımlanan çok sayıda memur alım ilanı bulunmaktadır. Ek olarak 2019 yılı itibariyle gündeme gelecek memur alım ilanları da büyük ilgi görmekte, binlerce aday tarafından merakla beklenmektedir. Tüm bu ilanları derlediğimiz, ziyaretçilerimiz ve KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek kadroları merak eden vatandaşlar için hazırladığımız haberimizden bahsi geçen ilanlara erişim sağlamak mümkündür. Aşağıda yer alacak bu bağlantı üzerinden ilanların son başvuru tarihlerini, alım sayılarını, başvuru şekillerini ve diğer detaylarını görmek mümkündür. İlgili ilanlara başvuru yapmadan önce ilan şartlarının okunması ve dikkatli olunması önerilmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan adayların kazanılmış hakları iptal edilecektir. Yayımlanan tüm ilanlara ulaşmak için tıklayınız.

YORUM EKLE