İŞKUR Bünyesine İstihdam Uzman Yardımcılığı Memur Alımı Başvuruları Sonlanıyor! Başvuru Şartları

Geçtiğimiz günler itibariyle ilan yayımlayan ve kendi bünyesine istihdam uzman yardımcısı memur alımı yapacağını duyuran İŞKUR’ un ilanına başvuru şartları ve diğer tüm detayları haberimizde…

İŞKUR Bünyesine İstihdam Uzman Yardımcılığı Memur Alımı Başvuruları Sonlanıyor! Başvuru Şartları

Bilindiği üzere İŞKUR ülkemizin önemli istihdam faaliyetlerini yürütüyor. Bu faaliyetlerle eş zamanlı olarak da çeşitli destek ve primlerin uygulamaya geçilmesinde oldukça etkin bir rol oynuyor. Yayımladığı ilanlarla 2018 yılı itibariyle toplamda 1.2 milyon kişiyi istihdam etmiş, 2019 yılı memur ve personel alım ilanlarını da kamuoyuna aktarmış durumdadır. Yakın zaman içerisinde kurumun kendi bünyesine alınacak olan istihdam uzman yardımcılığı memuru pozisyonuna yönelik olarak da bir ilan yayımlanmış durumdadır.

İŞKUR kendi bünyesine alacak

İŞKUR’ un kendi bünyesine yönelik olarak yayımlanan alım ilanlarına başvuru şartlarına ve diğer bilgilendirmelere haberimizde yer vereceğiz. 657 sayılı kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartlara uygun olması gereken adayların yanı sıra, 35 yaşını doldurmamış olunması, üniversitelerin;  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye ve Endüstri Mühendisliği ile bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakültelerden mezun olunması istenmiştir. İlgili ilana başvurular başlamış durumda olup 18.01.2019 tarihine kadar alınmaya devam edecektir. İlana başvuru yapmak isteyecek tüm adayların ilgili KPSS puanlarının en az 80 olması gerekli görülüp, giriş sınavı olarak adaylara sözlü sınav uygulanacaktır. Bahsi geçen giriş sınavında başarılı olan adayların, ilgili pozisyonlara yerleştirmeleri gerçekleştirilecektir. Yayımlanan istihdam uzman yardımcılığı memur alımı başvuru süreçlerine, adaylardan istenen belgelere ve diğer detaylara aşağıda bağlantısı yer alan kılavuz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

İlan kılavuzu için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 23:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma ocak
Selma ocak - 2 yıl Önce

Neden 35 yaş şartı aranıyor saçmalık bu.sanki biz çok yaslıyız hanı 40 yaştı.36 olduk diye bitiyomu şansımız ac kalalım devlet düşmanı olalım o halde bu nasıl bi zihniyet ya anlamıyorum.