İLAN BEKLEYENLER DİKKAT: 100 Bin Memur Alımı 2019 Yılı İçin Gündemde

Kamuya, bağlı kuruluşlarına yönelik 2019 yılı itibariyle gündeme yansımış memur alımlarında sayı 100 bine ulaştı. Memur alımları 2019 yılı itibariyle hangi kadrolara yapılacak? 2019 memur alımı hakkında kamuoyuna aktarılan tüm alımlar ve detayları haberimizde...

İLAN BEKLEYENLER DİKKAT: 100 Bin Memur Alımı 2019 Yılı İçin Gündemde

KPSS 2018/2 tercihleri 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında alınacak. Milyonlarca aday tarafından merakla beklenen alım süreci nihayet başladı ve adaylar ilgili kadrolara başvurularını tercihleri üzerinden gerçekleştirecekler. Milyonlarca adayın KPSS 2018/2 tercihleri dahilinde yapacağı seçimler, kamuda memuriyete girişleri için kullanılacak ve ilan edilen kadrolara yerleştirmeleri gerçekleştirilecek. Bu süreç devam ederken, 2019 memur alımları noktasında da önemli açıklamalar kamuoyu gündemine yansımaya devam ediyor. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 2018 YILINDA 6.500 ALIM, 2019 YILINDA 25 BİN ALIM YAPACAK

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamalarda, sağlıkçı alımı bekleyenlere müjdeli haber geldi. Açıklamada 2018 yılı içinde 6500 kişinin alınacağı, 2019 yılında da bu sayının 25 bin olarak ilana çıkacağına yer verildi. Bu açıklama doğrultusunda da ATT, Ambulans Şoförü, Sekreter ve Memur gibi kadrolara yönelik alımlar kesinlik kazanmış oldu.

DİB 8 BİN KADRO İHDASI

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine 8 bin kadro ihdası gerçekleştirildi. Bu kadro ihdasının da 2019 yılı itibariyle kamuoyuna aktarılması bekleniyor. 2019 yılında memur alımı yapacağı düşünülen DİB' in yine her kadroya bu ilanları dağıtacağı düşünülmektedir. 2019 memur alımı konusunda diğer detaylara göz atacak olursak; 

10 BİN 500 BEKÇİ ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamayla Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosundaki asıl alım sayısının 10 bin 500 olduğu kamuoyuna yansımıştı. 2019 yılı itibariyle Şubat - Mart ayları arasında gerçekleştirileceği düşünülen bu alımları da yine sitemiz isinolsa.com üzerinden sizlere duyurmaya çalışacağız.

ADALET BAKANLIĞI 7 BİN MEMUR ALIMI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada, bakanlık bünyesindeki personel sayılarına yer verilmişti. Bu açıklamalarda memur alımları 2019 konusunda önemli ifadelere yer verilerek, personel sayılarının yükseltileceği aktarılmıştı. Bakan açıklamasında 41 bin olarak aktarılan mevcut personel sayısının 2019 yılı itibariyle 49 bine yükseltileceğini vurguladı. Burada da yaklaşık olarak 7 bin kişilik bir memur alımı gündeme geliyor..

CTE MEMUR ALIMI 10 BİN KİŞİLİK KADRO İNFAZ KORUMA MEMURU (İKM) ALIMI, MÜBAŞİR VB.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin memur alımı yapılması bekleniyor. Bu alımlarda da İnfaz Koruma Memuru (İKM), mübaşir gibi kadrolara yönelik alımların yapılması gündemde. Özellikle memur alımı 2019 konusunda çok sayıda İKM alımı beklentisinin olduğunu da söylemek mümkün durumda.

25 BİN JANDARMA ALIMI BEKLENİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarında her yıl 25 bin askeri personel alımı yapılacağına değinilmiş ve vatandaşların rahat bir uyku uyuması adına, askeri personellerin başarılarını yükseltmek adına sayılarının arttırılacağına yer verilmişti. İstatistiklerin önemli olduğunu ve çözülen problemlerin burada kendisi için kıstas olduğunu aktaran Soylu, her yıl 25 bin askeri personelin alımı için ilana çıkılacağına değinmişti.

35 BİN POLİS ALIMI

Bakan Süleyman Soylu' nun açıklamalarıyla kamuoyuna yansıyan ve merakla beklenen alımlardan bir tanesi de polis alımlarıdır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarla 35 bin polis alımı gündeme yansımış ve PMYO, POMEM, PÖH gibi kadrolar için alımların yayımlanması beklenmeye başlanmıştı. 2019 yılı memur alımı sürecinde de bu alımların kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Yukarıda yazılan tüm ilanlardan ve çok daha fazlasından, cep telefonunuza ilan yayımlandığı anda ücretsiz bildirim almak isterseniz mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS: Tıklayınız

Android: Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Memurluk üst yaş sınırından dolayı çok mağduruz.Sesimizi duyun artık lutfennnnnnn