Bakan Soylu 8 Bin Bekçi Alımı 2019 Tarihini Açıkladı! İşte Adayların Beklediği İlan Tarihi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alım tarihi konusunda önemli ifadelere yer vererek; adayların merakla beklediği konuyu yanıtladı. İşte 2019 bekçi alımı tarihi ve başvuru şartları...

Bakan Soylu 8 Bin Bekçi Alımı 2019 Tarihini Açıkladı! İşte Adayların Beklediği İlan Tarihi

İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı açıklamasında Mart ayında 8 bin bekçi alımı yapılacağını ifade etti ve Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için ilanların Mart ayının ilk haftası itibariyle yayımlanacağına yer verdi. Açıklamasında bekçi alımlarıyla alakalı elde edilen kazanımlara, Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın bekçi alımlarıyla alakalı talimatına ve güven ortamının sağlanmasında bekçilerin katkılarına yer verdi. Bakan Soylu' nun açıklamalarında 8 bin alım yapılacağı aktarılmıştı, ancak Resmi Gazete' de 10 bin kadro ihdası yapılmıştı. Daha sonraki açıklamalarda da Bakan Soylu kadro sayısının 10 bin 500 olduğuna değinmişti. Bu alımlarla alakalı da soru işaretleri hala sürüyor.

2500 BEKÇİ ALIMI DAHA YAPILABİLİR

10 bin 500 olarak ifade edilen kadro sayısıyla alakalı 8 bin kişilik bekçi alımı ilanı Mart ayının ilk haftasında yayımlanacak. Bu bağlamda kalan 2500 kişilik bir kadro söz konusu olacak. Bu kadroyla alakalı düşüncelerimize ve 2500 bekçi alım tarihine aşağıda yer alacak bağlantı üzerinden erişim sağlayabilir, ilan tarihini öğrenebilirsiniz.

2500 BEKÇİ ALIMI İLAN TARİHİ İÇİN TIKLAYINIZ.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI DEĞİŞİR Mİ ? İLAN MART AYININ İLK HAFTASINDA

İçişleri Bakanı Soylu bekçi alımları için Mart ayının ilk haftasını işaret etmişti. Bu alımlarla alakalı sürecin de yaz aylarında muhtemelen Temmuz - Ağustos ayları arasında sonuçlanacağı ve bekçi adaylarının göreve başlayacağı düşünülmektedir. Bekçi alımlarındaki yaş şartıyla alakalı süreç hala gündemdeyken, 2500 bekçi alımı şartları konusunda da önemli bilgilendirmelerimiz mevcut. Bu konuyla alakalı bilgilendirmemize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2500 BEKÇİ ALIMINDA ASKERLİK VE YAŞ ŞARTI DEĞİŞEBİLİR > TIKLA OKU

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

En azından bedelli askerlige basvuru yapanlar için askerlik şartı kaldırılsın 18 gün için magdur olmak istemiyoruz Nisan'da gidecem 2 hafta

İlan
İlan - 2 yıl Önce

İlan yoksa ne yayın yapıyosun alım var gibi admin ?

ALPASLAN GÜNGÖR
ALPASLAN GÜNGÖR - 2 yıl Önce

BEKÇİ adayı İLK ÜKUL ULURMU

acaba
acaba - 2 yıl Önce

bu alım 24.dönem pomemi etkileyecekmi adminn

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Arkadaslar ortaokul ıcın cimerede yazalım