2500 Bekçi Alımında Yaş ve Askerlik Şartı Esnetilebilir! İşte O Detay

2500 bekçi alımı için adayların merakla beklediği bekçi başvuru şartları arasında yer alan bekçi yaş şartı ve bekçi askerlik şartı esnetilebilir. Bu alımlarla alakalı bilinmesi gereken bazı detaylara haberimizde yer verdik... Mart ayında yapılacak 8 bin bekçi alımı tarihi belli olmuşken, 2500 bekçi alımında yaş şartları nasıl değiştirilir? İşte detaylar...

2500 Bekçi Alımında Yaş ve Askerlik Şartı Esnetilebilir! İşte O Detay

Adaylar tarafından Mart ayının ilk haftasında gerçekleştirilmesi planlanan bekçi alımı için heyecanlı ve meraklı bekleyiş sürüyor. Bu alımlarda yüzbinlerce adayın başvuru yapacağı öngörülüyor. Yoğun ilgi gören çarşı ve mahalle bekçisi kadrosuyla alakalı olarak bilinmesi gereken bazı gündem maddeleri bulunuyor. Şuanda 8 bin kişilik bekçi alımı ilanının yayımlanması bekleniyor ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu alımların 10 bin 500 kişi olacağını söylemişti. Konuyla alakalı bilgilendirmeye ve 2500 bekçi alımının detaylarına veya ilan tarihine göz atmak için tıklayınız.

2500 BEKÇİ ALIMINDA ADAYLARIN BEKLEDİKLERİ - BEKÇİ YAŞ ŞARTI VE BEKÇİ ASKERLİK ŞARTI DEĞİŞECEK Mİ?

Sosyal medya platformlarında binlerce aday tarafından bekçi alımı başvuru şartlarının değiştirilmesi üzerinde talepler gündeme getiriliyor. Adaylar bekçi alımında yaş şartının 35 e çekilmesini istediklerini, böylelikle binlerce başvurmayı bekleyen vatandaşın daha başvuru yapabileceği ifade ediyorlar. Ayrıca alımlarda adaylara uygulanan askerliğini yapmış olma şartının da kaldırılmasını talep ediyorlar. Bekçi alımlarıyla alakalı adayların bu taleplerine daha önceki haberlerimizde yer vermiştik. İlgili haberimize göz atmak için buraya tıklayınız.

2500 BEKÇİ ALIMINDA ASKERLİK ŞARTI VE YAŞ ŞARTI DEĞİŞTİRİLEBİLİR

İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu, aktif bir bakan olarak Türkiye' nin her yerinde görevine devam ediyor, ziyaretler gerçekleştiriyor. Hem vatandaşların buralardaki taleplerini dinliyor, hem de onların taleplerinin hizmete dönüştürülmesi noktasında önemli adımlar atıyor. Bu noktada da İçişleri Bakanımızın adayların bu taleplerinin farkında olduğunu düşünüyor, 2500 bekçi alımı için yıl sonunda başvuru şartları iyileştirilmiş bir bekçi alım ilanının adaylara sunulabileceğini düşünüyoruz. Oldukça basit bir düzenleme çalışmasıyla ilana başvurmayı bekleyen onbinlerce adayın önünün açılabileceği kanısındayız. Bekçi alımlarıyla alakalı henüz net bir ifade bulunmuyor ancak, mevcut ilan süreci ve yerleştirmeler göz önüne alındığında, 2500 bekçi alım sürecinin yıl sonuna kalacağını ve olası değişikliklerin bu tarihlerde yapılacağını düşünmekteyiz. Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamalarda yaş şartlarıyla alakalı bir bilgilendirmeye veya askerlik şartı konusuna değinildiğinde bildirim almak isterseniz isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip et, ilanları gör! Tıkla, takip et

BEKÇİ ADAYLARI SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR

Mart ayı itibariyle 8 bin bekçi alımı yapılacak. Bu alımlarla alakalı bekçi adayları sosyal medya platformlarından seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Yaptıkları paylaşımlarla 8 bin bekçi alımı sürecinde veya arta kalan 2500 kişilik bekçi alımı kadrosunda yaş şartlarının esnetilmesiyle alakalı düşüncelerini ve isteklerini paylaşımlar yaparak, yetkililere ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu konuda sayın bakanımız Süleyman Soylu' nun kendilerini duymalarını istediklerini aktararak; bu yönde bir düzenlemenin yapılması, şartların iyileştirilmesinin çok sayıda vatan evladına başvuru imkanı tanıyacağına değiniyorlar. Bekçi alımlarıyla alakalı gündemin takipçisi olduğunu aktaran adaylar, gelecek umut ışığını beklediklerini ifade ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 12:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel karaca
Emel karaca - 2 yıl Önce

Bayanlar da alınsın bekçiliğe

esra orhan
esra orhan - 2 yıl Önce

polisinde de yaş sınırı 35 olsa yaaa

Metin
Metin - 2 yıl Önce

Yaşım 32.yas sinirinin 35 olması belki beni bir nebzedecolsa hayata karsi umutlajdiracak...

Tolgahan taraz
Tolgahan taraz - 2 yıl Önce

Askerlik şartı kaldırılsın. Ne POMEM’de ne de PMYO’da askerlik şartı yok. Bekçilikte neden olsun ki

Mahmut 47
Mahmut 47 - 2 yıl Önce

Ben 39 yasin dayim magdurum ben bu kutsal gorewe gimek istiyorum

Adem
Adem - 2 yıl Önce

Sayın bakanım dört gözle bekliyoruz 35 olması için tam zamanidir

furkan gülap
furkan gülap - 2 yıl Önce

askerlik sarti kaldirilsin lutfen güzelim ülkede genc bitrrmi askere gidenin yerine baskasi gelir bu konuyu esnetmemiz lazim

Hamet ergin
Hamet ergin - 2 yıl Önce

ne mevzunun olmak gerekiyor lütfen bilgi verin