Adalet Bakanlığı ve CTE ( Ek-1, Ek-2 ve Ek-3 ) Başvuru Formu ile Sınav Merkezleri

Adalet Bakanlığı ve CTE 01 temmuz 2019 tarihi itibari ile başvuru formlarını ve Sınav Merkezleri formalarını yayımladılar ve adaylar bu belgeler ile başvuru yapacak.

Adalet Bakanlığı ve CTE ( Ek-1, Ek-2 ve Ek-3 ) Başvuru Formu ile Sınav Merkezleri

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından kamuya binlerce kişilik kadro ile memur personel alım ilanı duyurulmuştu. 01 temmuz 2019 ( Bugün ) itibari ile başlayan ilanlar için adaylar bazı soruları merak etmeye başladılar. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere Adalet Bakanlığı ve CTE hakkında kadro dağılımı ve ekler hakkında detaylı bilgileri sizlere aktaracağız.

Bu haberimizin içeriğinde sizlere şunlardan bahsedeceğiz;

1. Adalet Bakanlığı ile Ceza ve tevkifevleri Genel Müdürlüğü başvurusu başlayan kadrolar hangileridir?

2. Bu ilanlara nasıl başvuru yapılacak?

3. Başvuru için yayımlanan ekler ( Başvuru formları ve Sınav Merkezleri ) hakkıda bilgi vereceğiz.

HANGİ KADROLAR İÇİN BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI:

Adalet Bakanlığı Personel genel Müdürlüğü ve İcra İşleri Dairesi Başkanlığı için başvuru süreci başladı. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 3.071 sözleşmeli zabıt katibi (EK 1/A), 1.169 sözleşmeli mübaşir (EK-l/B), 96 sözleşmeli şoför (EK-l/C), 58 sözleşmeli teknisyen (EK-l/D) ve 30 sözleşmeli aşçı alacak. İcra dairesi başkanlığı ise 1099 İcra katibi alacağını ilan etti. Bu bağlamda Adalet bakanlığı 5 bin 523 memur alımı başlamış oldu. Söz konusu ilan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız. 

Ceza ve Tevkifevleri Gene Müdürlüğü için ise 6 bin 743 kişilik kadro ile başvur usüreci başladı. CTE, 6.126  infaz ve koruma memuru,  247 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 91 hemşire,   84 teknisyen,  169  destek personeli (şoför),  24  destek personeli (aşçı),  2 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  6.743 personel alımı yapılacak. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Adalet bakanlığı personel alımı başvuruları şahsen yapılcaktır. Adaylar başvurularına 01 temmuz 2019 tarihi ile 16 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. Başvurular adayların dolduracakları başvuru formu ile birlikte sınav yapılacak Adalet Komisyonlarına şahsen yapılacaktır.

Adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlıkları dışında herhangi bir mercie yapılan başvuru kabul edilmeyecektir. Yine adalet komisyonu başkanlıklarına posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

Başvuruyu alan adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu tarafından UYAP üzerinden sınav ortak rolünden sınavı yapacak adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonunun(sınav merkezi) tanımladığı sınav numarası seçilerek başvuru kaydedilecektir. Daha sonra başvurulara ilişkin evrak; masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezine) ivedi  gönderilecektir.

YAYIMLANAN EKLER NELERDİR?

Adalet bakanlığı ve Ceza ve tevlifevleri genel Müdürlüğü tarafından Başvuru formu, Alım yapılacak pozisyonlar için sınav izni verilen Komisyonlar ( Sınav merkezi ) ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması formları yayımlandı. Yani Ek-1 ( A,B,C,D,E ), Ek-2 ve Ek-3 ler yayımlanarak adaylara sunuldu. Adaylar bu formlar sayesine başvuru yapabilecekler. Sizlerle ilgili formaları aşağıda paylaşıyor olacağız.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Zabıt Katibi, Mübaşir, Teknisyen, Aşçı, Şoför  Personel İstihdamı Sınav İlânı ve Aşağıdaki pozisyonlarında istihdam edilecek komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları 

Adalet bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı 1099 İcra Katibi Alımı Ekleri:

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Ek-1, Ek-2 ve Ek-3 leri

SÖZ KONUSU ADALET BAKANLIĞI ALIMLARINI HAKKINDA SORULARINIZI BURADAN DİĞER ADAYLAR İLE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 10:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
oğuzhan ipek
oğuzhan ipek - 2 yıl Önce

Başvurular nereye ve nasıl yapılıyor konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi ?

merve
merve @oğuzhan ipek - 2 yıl Önce

adliye komisyonlarına

karslı
karslı - 2 yıl Önce

neden yaş şartı var bizleri mağdur etmekten başka bir şey değil.

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Yeni Ön lisans mezunuyum kpss orta öğretime girdim o puanla başvuru yapabiliyor muyum

Emre Kalyoncu
Emre Kalyoncu - 2 yıl Önce

infaz koruma memurluğuna başvuru yapan mübaşirliğe veya zabıt katipliğine başvuru yapabiliyor mu ?

Kamu yonetimi
Kamu yonetimi @Emre Kalyoncu - 2 yıl Önce

Hayir sadece 1unvana ve 1sehire basvuru yapabiliyorsun

Mustafa aykit
Mustafa aykit - 2 yıl Önce

62 puanım var başvuru yapsam faydası olurmu

Şeyma
Şeyma - 2 yıl Önce

Peki sağlık raporuna gerek var mı ?

Songül kar
Songül kar - 2 yıl Önce

Başkasi bizim yerimize teslim etse olmazmi

Özlem kirbaş
Özlem kirbaş - 2 yıl Önce

69.103 puanım var adalet onlisans mezunuyum zabit katipliğine başvuru yapabilirmiyim?