Adalet Bakanlığı İlkokul ve Lise Mezunu 159 Memur Alımı Yapıyor! Kılavuz Yayımlandı

Adalet Bakanlığı bünyesine 2828 sayılı kanun kapsamında ilkokul ve lise mezunu 159 memur alımı yapılmaktadır. Yapılacak memur alımları için başvuru şartları ve diğer detaylara haberimizden göz atabilirsiniz...

Adalet Bakanlığı İlkokul ve Lise Mezunu 159 Memur Alımı Yapıyor! Kılavuz Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, kamu kurumlarına memur alımlarının yapılacağı aktarıldı. İlgili duyuruda kamudaki çok sayıda kurumun mevcut personel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında eksiklik hissedilen kadrolara memur alımları gerçekleştirilecektir. Kamudaki memur alımlarında çok sayıda kurum için ilana çıkılmış durumda ancak Adalet Bakanlığı tarafından ilkokul ve lise mezunu adaylara yönelik alımlar uygulanmaktadır. Bu alımlarda ilkokul ve lise mezunu hak sahipleri başvurularını tercihler üzerinden gerçekleştireceklerdir. Tercih süreçlerinin tamamlanması ve adayların tüm tercihlerinin toplanmasının ardından, noter huzurunda kura çekilecektir. Kura sonuçları kapsamında hak sahiplerinin güvenlik soruşturmaları tamamlanacak ve kurumlara memurluk kadroları üzerinden yerleştirmeleri sağlanacaktır.

İLKOKUL VE LİSE MEZUNU MEMUR ALIMLARI

Adalet Bakanlığı bünyesine ilkokul eğitim düzeyi üzerinden 51, lise eğitim düzeyi üzerinden 108 memur alımı yapılacaktır. İlgili hak sahipleri adaylar, eğitim durumlarını karşılamaları halinde tercih sürecinde Adalet Bakanlığı kadrolarını tercih edebileceklerdir. Bu memur alımlarına 2828 sayılı kanun dahilinde değerlendirilebilen kişilerin başvuru yapmalarına olanak tanınmaktadır. 2828 sayılı kanun devlet desteğiyle yetiştirilmiş, devlet tarafından koruma altına alınmış kişileri ifade etmektedir. Kamuya memur alımı için başvuru yapacak kişilerin bahsi geçen 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu dahilinde değerlendirilebiliyor olması gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların daha önceden hak sahipliğini doğrulamaları gerekmektedir. Hak sahipliği doğrulaması, kontenjan dağılımları, kadrolar ve diğer detaylara aşağıda yer alacak bağlantı üzerinden erişim sağlanabilir. Memur alımlarında tercih süreçleri başlamış, kılavuzlar yayımlanmış durumdadır. Tüm tercih kılavuzlarına ve diğer detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kılavuz için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuğçe
tuğçe - 2 yıl Önce

nasıl tercih yapacağız bir yardımcı olur musunuz

Cemal Akgül
Cemal Akgül - 2 yıl Önce

Devam ediyor mu bitti mi memur alımı ?

Ayşe fidn
Ayşe fidn - 2 yıl Önce

Normal bı alım görmedım devlet destegı eskı hukumlu başka bısey yok

Burak yıldız
Burak yıldız @Ayşe fidn - 2 yıl Önce

Boşu boşuna üniversite okuduk ya engelli yada yetiştirme yurdu atanıyo

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Başvuru sitesini yönlendirme linki alabilirmiyim lütfen başvuruyu nerden yapacağım

Ebru bilen
Ebru bilen - 2 yıl Önce

Basvuru yapamiyorum hak sahipligi hatasi veriyor nedir bu ?

Ali ..
Ali .. - 2 yıl Önce

Nasıl yapılacak çıkmıyor

Sema denden
Sema denden - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapacağız.

Zehra
Zehra - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapılıyor bi bilen yokmu acaba?