Taşkömürü Kurumu Memur Alımı Başvurusu Başladı!

TTK Memur Alımı başvurusu Başladı. KPSS puanı ile memur alımı ilan detayları ve başvuru detayları haberde.

Taşkömürü Kurumu Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu  Memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan memur alımı ilanına göre Türkiye Taşkömürü Kurumu  bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2021 veya 2022  KPSS Puanı ile memur alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre Zonguldak ilinde görevlendirmek üzere memur alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Kontenjan Bilgisi Nedir?

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığında (Zonguldak İli) görevlendirilmek üzere, yarışma sınavı ile 8. dereceden 2 İdari, 2 Teknik (1 Maden Mühendisi, 1 Elektrik Mühendisi) olmak üzere 4 adet Müfettiş Yardımcısı alınacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

TTK adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P1 puan türünden en az 80 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı:

Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibar ile 35 yaşından gün almamış olmak.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya İlgili Mühendislik bölümlerinden mezun olmak,

Başvuru Süreci Başladı!

TTK Memur alımı başvuruları 20 Şubat 2023 tarihi ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 3 Mart 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece İnternet üzerinden Online olarak yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-taskomuru-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dinçer arkan
Dinçer arkan - 10 ay Önce

Ya kardeşim adam yer altında test mi çözecek iş yok die memleketimizden olduk kpss şartı nedir ya