SPK 2023 KPSS İle 100 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Sermaye Piyasası Kurulu Memur Alımı Yapacak. Az Önce Başvuru ekranı açılmış olup şartlar ve ilan detayları haberde.

SPK 2023 KPSS İle 100 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı yapacak. Yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere memur alımı gerçekleştirecek. Buna göre 3 farklı alanda olmak üzere Memur Alımı yapılacak. Şartlar ve Başvuru bilgileri haberde.

100 Memur Alımı Yapılacak!

Sermaye Piyasası Kurulu Memur alımı için yayımlanan ilana göre 3 farklı alanda uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda alımlar;

  • 80 adete kadar Uzman Yardımcısı,
  • 10 adete kadar Bilişim Uzman Yardımcısı,
  • 10 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı,

alanlarında memur alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci Başladı!

Memur Alımı başvurusu için süreç başladı. Adayların beklediği duyuru az önce gelerek online başvuru süreci başladı. Bu yönde başvurular bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/sermaye-piyasasi-kurulu-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Tarihleri: 28 Ağustos - 11 Eylül 2023

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

SPK memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranıyor. Ayrıca Yaş, Eğitim ve KPSS Şartları aranacak.

- KPSS şartı olarak adaylardan 2023 yılı KPSS puanı almış olmak şartı aranacak. Buna göre ilgili pozisyonlar için farklı KPSS Puan türlerinden en az 75 puan almış olmak şartı aranacaktır.

- Eğitim olarak, Sermaye Piyasası Kurulu memur alımında adayların en az Dört yıllık eğitim veren İlanın tam metnindeki bölümlerden mezun olmuş olmak veya denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

- Yaş Şartı olarak ise, 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

YORUM EKLE