Sağlık Bakanlığı KPSS İle 25 Memur Alımı İlanı ( Uzman Yardımcısı )

Sağlık Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. 2022 veya 2023 KPSS ile 25 Memur alımı yapılacak. Şartlar ve başvuru bilgisi haberde.

Sağlık Bakanlığı KPSS İle 25 Memur Alımı İlanı ( Uzman Yardımcısı )

Sağlık Bakanlığı Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 1 Kasım 2023 tarihi ile gelmiş olan memur alımı ilanına göre Sağlık Bakanlığı Merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 25 Memur Alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda Başvuru için adaylardan aranan şartlar ve Kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı 25 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında Genel İdare Hizmetleri sınıfında boş bulunan 5. 7 ve 9. dereceli kadrolarda istihdam edilmek üzere Sağlık Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak alanlar;

  • 4 Hukuk,
  • 2 Sağlık Yönetimi,
  • 11 İktisat, İşletme, Maliye,
  • 1 istatistikçi,
  • 3 Kamu Yönetimi,
  • 1 Matematik,
  • 1 Endüstri Mühnedisi,
  • 2 Bilgisayar Mühendisi,

alanlarında memur alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Adayların en az Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin yukarıdaki alanlardaki bölümlerinden mezun olmuş olmak.

Yaş Şartı Nedir?

Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğmuş olanlar), şartları aranır.

KPSS Şartı nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den aşağıdaki tablouya göre belirtilen KPSS Puan türlerinden en az 70 Puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı memur alım başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup 6 gün sürecektir. Başvurular sadece Elektronik ortamda alınacak.

Başvuru Tarihleri: 1 - 7 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE