MSB KPSS İle Yüksek Maaşlı Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı yapıyor. 2002 veya 2023 KPSS Puanı ile memur alımı başvuruları sona ermekte olup ilan detayları haberde.

MSB KPSS İle Yüksek Maaşlı Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Milli Savunma Bakanlığı Memur alımı yapıyor. geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre MSB bünyesindeki eksikliği gidermek için 15 Müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı açıklanmıştı. Söz konusu memur alımı ilanına göre başvurularda sona geldik. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

MSB Memur Alımı Yapılacak Kontenjan Bilgisi:

Millî Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Yönetmeliği” hükümlerine göre Genel İdari Hizmetler sınıfından 9’uncu dereceli kadroya 15 kşilik boş kadro ile Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

MSB Memur alımı için adayların genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartların sağlanıyor olması gereklidir. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Başvurular Sona Eriyor!

Söz konusu Bakanlık memur alımı ilanı için başvuru süreci 20 Eylül 2023 tarihi ile başlamıştı ve en geç 1 Ekim 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece MSB PERTEM üzerinden yapılacak. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/msb-2022-ve-2023-kpss-ile-memur-alimi-ilani-mufettis-yardimcisi-h45111.html

Müfettiş Yardımcısı özel Başvuru Şartları nedir?

  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurt içi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarının; Hukuk, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, İktisat ve İşletme programlarının birinden mezun olmak,
  • 2022 veya 2023 yılı KPSS den P48 veya P4 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • 35 yaşını doldurmamış olmak.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2023, 07:33
YORUM EKLE