MEB 50 Memur Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı! Şartlar Nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımlandı. 50 Uzman Yardımcısı alımı için aranan şartlar ve başvuru süreci haberde.

MEB 50 Memur Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı! Şartlar Nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı Memur alımı başvuru süreci uzatıldı. Az Önce Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Milli Eğitim uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Söz konusu ilan için başvurular Deprem sebebi ile uzatıldı. MEB 50 Memur alımı için gelen duyuru ve başvuru detaylarını sizlere İşin Olsa ekibi olarak paylaşıyoruz.

50 Memur Alımı Başvuru Süreci Uzatıldı!

MEB 50 Memur alımı için gelmiş olan duyuruya göre Başvuruların 6 - 10 Şubat 2023 tarihleri arasında alınması gerekiyorken Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre başvurular en geç 19 Şubat 2023 tarihine kadar uzatılmıştır. Adaylar başvurularını sadece Kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirecek. Başvuru Bilgileri şöyledir;

Başvuru Tarihleri: 6 - 19 Şubat 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

MEB Başvuru Süresinin Uzatılması Konusundaki Duyuru:

Bakanlığımız Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere alınacak olan (50) Millî Eğitim Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuruların 06.02.2023 - 10.02.2023 tarihleri arasında alınacağı duyurulmuştu. Ancak, Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle başvuracak adayların mağduriyet yaşamaması için başvurular 19.02.2023 tarihine kadar uzatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Uzman Yardımcısı Kontenjan Dağılımı Nedir?

MEB yayımladığı ilan ile 27 farklı alanda olmak üzere 50 memur alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar;

Başvuru Şartları Nelerdir?

MEB Memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanuun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel olarak ise;

MEB Memur alımında 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den en az 70 puan almış olmak şatı aranacak. Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi puanlar, P10, P12, P4, P121 veya P120 puan türlerinden puan almış olmak şartı aranacak.

Sözlü sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2023) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve aşağıda tabloda belirtilen öğrenim dallarından birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE