KPSS 2023/2 İle Kamuya 2000 Memur Personel Alımı Kılavuzu, Tarihleri ve Kontenjan?

KPSS 2023 /2 Tercih kılavuzu için kılavuz tarihleri belli oldu. Lise, Ön Lisans ve Lisans 2000 Memur alımı bekleniyor. Şartlar ve kontenjan dağılımı detayları haberde.

KPSS 2023/2 İle Kamuya 2000 Memur Personel Alımı Kılavuzu, Tarihleri ve Kontenjan?

Kamuya Memur alımı kapsamında merkezi yerleştirme olarak bilinmesi ile birlilte her yıl iki kez yapılıyor. KPSS 2023/1 için yerleştirmeler yapıldı ve dışarıda kalan memur adayları KPSS 2023/2 Merkezi Yerleştirme kılavuzunu beklemeye başladı. Yayımlanacağı tarihe kadar açıtkan herhangi bir kuruma başvuru yapmamış olan adaylar KPSS 2023/2 Tercih kılavuzuna katılabilecekler. 

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere KPSS 2023/2 ile kamuya memur alımı ve personel alımı hakkında bilinmesi gereken herşeyi sizlerle paylaşacağız.

KPSS 2023/2 Tercih Kılavuzu ile En az 2000 Memur Alımı Bekleniyor!

Her yıl iki kez gerçekleştirilen Merkezi yerleştirme için Yüksek sayıda memur alımı yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz yılları ele alarak bir sayı verecek olursak Bu yıl ikinci yerleştirme de en az 2000 kişilik kadro ile memur alımı bekeniyor.

Kontenjan Dağılımı Ne Olacak?

Her yapılan merkezi yerleştirme lkılavuzu için Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur adayları alınacak. Buna göre mezuniyete göre alım yapılması beklenen kontenjanlar:

Lise Mezunu: Vagon Teknisyeni, Şoför, Memur, Bilgisayar İşletmeni, Hizmetli, Sağlık teknisyeni, Teknisyen alımları yapılacak.

Ön Lisans Mezunu: VHKİ, Anbar memuru, ARFF Memuru, Programcı, Bilgisayar İşletmeni, Dava Takip Memuru, Enformasyon Memuru, Gişe Memuru, Ambar Memuru, İş Makinası Sürücüsü, Sağlık teknikeri, Aşçı, Hemşire, Tekniker, Sekreter, Kondoktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Memur, Muhasebeci, Şoför, Teşkil Memuru alınacak.

Lisans Mezunu: Aktüer, Antrenör, Tüketici hakem heyetiraporatörü, VHKİ Kütüphaneci, Matematikçi, Memur, Denizcilik Sörvey Mühendisi, Sekreter, Merkezi Satınalma Uzmanı, Mimar, Astronom, Mühendis, Kimyager, Sosyal çalışmacı, Mühendis, Fizikçi, Grafiker, İstatistikçi, Müze Araştırmacısı, Perfüzyonist, Psikolog, Mütercim, Arpon memuru, ARFF Memuru, Kitap Patalogu, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Stajyer Alım memuru, Şehir Plancısı, Programcı, Veteriner hekim kadrolarında alım yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan hangi Şartlar Aranacak?

ÖSYM tarafından gelen KPSS 2023/2 Tercih kılavuzuna adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şatlar aranacaktır.

Yaş Şartı Olmayacak!

Merkezi yerleştirmede adaylardan herhangş bir yaş şartı aranmayacaktır. Bu kapsamda belirtilen niteliklere göre Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 65 yaşından gün almamış olmak şartı aranacaktır.

KPSS Şart Nedir?

Merkezi atamalarda 2022 yılı KPSS Puanı kullanılacak. Bu kapsamda 2022 yılı KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gerekmektedir.

Mülakatsız Memur Alımı Yapılacak!

KPSS tercih kılavuzu ile herhangi bir Mülakat yapılmaksızın memur alımı gerçekleştirilecektir. KPSS puan sırası ele alınarak yapılacak değerlendirme ile en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralam yapılacak atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

KPSS 2023/2 Tercih tarihleri ve talep Toplama Belli Oldu!

İlkinci yerleştirme kılavuzu tarihlerine göre Kılavuzunun yayımlanacağ tarih açıklandı. Önce talep toplama olayı ile Kamu Kurumları ve Kuruluşları bünyelerine memur alımı için ÖYSM bünyesine talepler iletilecektir.

Talep Toplama Tarihleri: 2 Ekim - 17 Kasım 2023

KPSS 2023/2 Tercih Kılavuru Tarihleri: 20 - 27 Aralık 2023

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2023, 00:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumum
Yorumum - 2 ay Önce

Düz memur atama puanlarını ne olur kpssp3 55-59 a kadar düşürünBütün kamu kurumlarına, valiliklere belediyeye, fakültelere, devlet hastanelerine, il özel idarelerine, kamu bankalarına memur atama kontenjanlarını lütfen 1-2-5-10 dan 10000-20000e çıkaralım.Yıllardır iş arayan insanlarımıza iş imkanlarını artıralım. Çünkü lisans memur atama kontenjanları çok az ve puanlar 85-90-100 yani çok yüksek.Ne olur bu puanları biraz daha aşağıya çekip, Kpssp3 55-59 yapıp işşizlerimizin iş imkanını artıralım.Katılan varsa oylayıp, yorum yazsın

Yorum
Yorum - 2 ay Önce

Birazda kpssp3 50-55-59 puanlarla memur atama sayıları ne olur çoğalsın.Yoksa sadece 85-90olan umutlansın, geri kalan tercih yapıp üzülmesin.

Hd
Hd - 2 ay Önce

Sosyal hizmetler önlisans mezunlarını da almayı düşünüyor musunuz acaba?

Umitsiz
Umitsiz - 2 ay Önce

Talep toplanan tarihlerinide ,tercih tarihlerini de biraz öne çekseler olmuyormu tarih çok geç

Kpss bekliyoruz
Kpss bekliyoruz - 2 ay Önce

Lojistik bölümü de alınsın artık

Yıllardır işsiz
Yıllardır işsiz - 2 ay Önce

Şehir plancısı alınsın lütfen en az 150-200
İletin isteğimizi:(((

Murat ÖZDENYAZAR
Murat ÖZDENYAZAR - 2 ay Önce

Kamu yönetimi lisans mezunuyum.86 bile zor.Alımlar az.88-100 arası puana ancak 1-2-3-4 son atama bile olabilir.