KPSS 2022/2 İle Kamuya 2500 Memur Alımı Talep Toplama Başladı!

2022/2 Kapsamında Merkezi yerleştirme için kurumlardan talep toplama başladı. en az 2500 Memur alımı bekleniyor. Mülakatsız şartlar ne olacak? Ne zaman yapılacak?

KPSS 2022/2 İle Kamuya 2500 Memur Alımı Talep Toplama Başladı!

Merkezi Yerleştirme ile Memur alımı sürecine girildi. KPSS 2022/2 İile kamuya memur alımı için kurumların talep toplama işlemleri başladı. Merkezi Yerleştirme ile Kamuya farklı kurumlar Türkiye Geneli Memur istihdam edilecek.

KPSS 2022/1 kaçıranlar veya atanamayanlar şanslarını KPSS 2022/2 ile deneyecekler. Buna göre talep toplama süreci başladı. İşin Olsa ekibi olarak merkezi yerleştirme hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

KPSS 2022/2 Tercih Tarihleri Belli Oldu!

2022 yılının başlarında ÖSYM takvimi ile KPSS merkezi yerleştirme tarihi belli olmuştu. Buna göre ÖSYM tarafından belirtilen takvime göre yılın ikinci merkezi yerleştirmesi Aralık ayında yapılacak.

  • KPSS 2022/2 - 21 Aralık ile 28 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacak.

En Az 2500 Memur Alımı Yapılması Bekleniyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yayımlanmış olan KPSS 2022/1 ile kamuya 1878 memur alımı kılavuzu yayımlanmıştı. Söz konusu kadrolar için 3 kişilik kadro ise boş kaldı. Geçtiğimiz yerleştirmede 1875 memur adayı ataması yapılmıştı.

KPSS 2022/2 ile yapılacak merkezi yerleştirmede de en az 2500 kişilik kadro ile alım bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda da yapılan KPSS ile tercihlerde ikinci tercihlerde kontenjan sayısının arttığını görmekteyiz.

EN AZ 2500 MEMUR ALIMI BEKLEYEN ADAYLAR YORUMLARA YAZSINLAR

202/2 Merkezi Yerleştirme Talep Toplama Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığı tarafından yayımlanacak olan Tercih kılavuzu için talep toplama süreci başladı. Bünyesindeki eksikliği karşılamak isteyen Kamu kurumları ve Kuruluşları ilgili kontenjan taleplerini ÖSYM bildiriyor. Kurumlar en az lise, Ön Lisans ve lisans seviyesinde gerçekleştirecekler.

Söz konusu Kurumlar taleplerini En geç 18 Kasım 2022 tarihine kadar bildirmek zorundalardır.

2020 Yılı KPSS Puanı Kullanılacak Mı?

Merkezi yerleştirme için adayların merak ettiği diğer konular ise KPSS 2022/2 merkezi yerleştirmede geçmiş KPSS puanı kullanılacak mı oldu.

Ancak malesef 2020 yılı KPSS puanı geçerli olamayacak ve 2022 yılı yapılan KPSS puanları kullanılacaktır.

Hangi Kadrolarda Memur Personel Alımı Bekleniyor?

Lise Mezunu: Vagon Teknisyeni, Şoför, Memur, Bilgisayar İşletmeni, Hizmetli, Sağlık teknisyeni, Teknisyen alımları yapılacak.

Ön Lisans Mezunu: VHKİ, Anbar memuru, ARFF Memuru, Programcı, Bilgisayar İşletmeni, Dava Takip Memuru, Enformasyon Memuru, Gişe Memuru, Ambar Memuru, İş Makinası Sürücüsü, Sağlık teknikeri, Aşçı, Hemşire, Tekniker, Sekreter, Kondoktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Memur, Muhasebeci, Şoför, Teşkil Memuru alınacak.

Lisans Mezunu: Aktüer, Antrenör, Tüketici hakem heyetiraporatörü, VHKİ Kütüphaneci, Matematikçi, Memur, Denizcilik Sörvey Mühendisi, Sekreter, Merkezi Satınalma Uzmanı, Mimar, Astronom, Mühendis, Kimyager, Sosyal çalışmacı, Mühendis, Fizikçi, Grafiker, İstatistikçi, Müze Araştırmacısı, Perfüzyonist, Psikolog, Mütercim, Arpon memuru, ARFF Memuru, Kitap Patalogu, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Stajyer Alım memuru, Şehir Plancısı, Programcı, Veteriner hekim kadrolarında alım yapılacak.

KPSS Taban Puan Kaç İle Kapatır?

Merkezi atamalarda tercih için bildiğiniz gibi herhangi bir Taban puan bildirilmemektedir. Bu kapsamda en az 50 puana bile sahip olan adaylar tercih yapabilmektedir. Ancak yapılan tercihlerden en yüksek olan adaylar belirlenmekte olup en Taban olarak,

  • Lise Mezunu, 65 puan,
  • Ön Lisans Mezunu , 63 puan
  • Lisans Mezunu, 62 Puan ile

atama bekleniyor.

TERCİH KILAVUZU VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2022, 23:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 1 yıl Önce

2022 kpss ile işkur sgk ptt memur alımları yapılsın sayın devlet büyüklerim kadro verilsin lütfen

Anıl
Anıl - 1 yıl Önce

2022 Ortaöğretim sınavı 6 Kasım tarihinde olacak nereden baksanız sonucun açıklanması 1 ayı bulacaktır. Kaldı ki ;

Hala 2020 de aldığımız 72 puanla destek personeline atanamadım. Bu büyük bir haksız olacaktır kalan ilanlar bizin gibi 70 civarı puanı olan arkadaşlar içinde bir umut olmalıdır.

Eda Akar
Eda Akar - 1 yıl Önce

Merhaba başvurular nereden yapılır, link paylaşımı bu gibi bilgilendirici yazıların da paylaşılması süper olur destek amaçlı, teşekkürler

Jhhgg
Jhhgg @Eda Akar - 1 yıl Önce

ÖSYM uzerinden yapiliyor

Halil
Halil - 1 yıl Önce

2500 kişilik alım gelsin

Salise tekniker
Salise tekniker - 1 yıl Önce

Harita tekniker alimi olsun. Tapu kadastro alimi yapuliyor.harita jadastro

AbdulNasır Sakci
AbdulNasır Sakci - 1 yıl Önce

Alımlar ne zaman olacak ki

Ayşe  Aydın
Ayşe Aydın - 1 yıl Önce

Lütfen alım olsun onlisans sgk

İshak Kayık
İshak Kayık - 1 yıl Önce

Lütfen ben de lisans mezunuyum, 3 yıldır işsizim, çok borcum var. Adalet Mülkün Temelidir.