Kıyı Emniyeti Memur Alımı İlanında Değişiklik! KPSS Puanı Değiştirildi

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü memur alımı için ilan yayımlamıştı. İlanda değişiklik yapılarak KPSS puanı şartı değişti. İşte güncel şartlar.

Kıyı Emniyeti Memur Alımı İlanında Değişiklik! KPSS Puanı Değiştirildi

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü memur alımı ilanında güncelleme yapıldı. 23 Kasım 2020 tarihi ile duyurulan 24 Kasım 2020 tarihi ile güncellenen ilan hakkında detayları siz değerli okurlarımız için İşin Olsa ekibi olarak paylaşacağız.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 4 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Alımlar Müfettiş Yardımcılığı Giriş sınavı ile belirlenecek. 

KPSS Puanında Güncelleme Yapıldı!

Resmi Gazetede 24 Kasım 2020 tarihi ile yayımlanan duyuruda Kıyı Emniyetine memur alımında KPSS puanında güncelleme yapıldığına yer verildi. Bu kapsamda adaylardan 2019 veya 2020 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme sınavından en az 60 puan almış olmak şartı aranmaktaydır.

KPSS A Grubu KPSSP67 puan türü şartı verilmişti ancak gelen yeni güncellemeye göre KPSS Puan türü P48 olarak güncellendi.

RESMİ GAZETE GELEN DÜZELTME İLAN

 Genel Müdürlüğümüzün 4 Müfettiş Yardımcısı kadrosuna yapılacak alımla ilgili olarak 23.11.2020 tarih ve 31313 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan ilanımız aşağıdaki gibi düzeltilmiştir.

“Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu KPSS P48 puan türünden en az 60 (Altmış) ve daha üzeri puan almak.”

İLANIN TAM METNİ BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Kalafat
Kadir Kalafat - 2 yıl Önce

Uzmanlikdan ayrildim